назад

У прямому ефірі Суспільного.Херсон – “Тема дня”: Як сфера обслуговування  в Україні переходить на державну мову?

На хвилях Українського радіо.Херсон та у прямому ефірі  Суспільного. Херсон вийшла передача «Тема дня».  Разом з ведучою Галиною Воробєй та гостями студії: заступницею директора Регіонального центру з надання БВПД Оленою Іпатенко та заступником начальника управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Олександром Мандрою обговорювали питання, що стоються застосування державної мови у сфері обслуговування.

16 січня 2021 року почала діяти норма Закону щодо обслуговування державною мовою. Стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»  від 25.04.2019 № 2704-VIII, яка гарантує кожному обслуговування українською.  Так, відповідно до цього, вся сфера обслуговування має перейти на державну мову.

Які правові аспекти цього питання, кого воно стосується, чи обов’язкове виконання цієї норми і як готуються до нововведення у Херсоні? Про це говорили зі слухачами Українського радіо.Херсон, телеглядачами Суспільного Херсон та з гостями студії.