назад

У Рівному пройшов навчальний семінар щодо земельних правовідносин

В рамках роботи консультативно-методичної ради з питань земельних правовідносин при Регіональному центрі з надання БВПД у Рівненській області було проведено навчальний семінар «Актуальні питання земельних правовідносин». До участі у заході долучились працівники центрів та бюро правової допомоги, партнери системи БПД та науковці.

На Рівненщині вже декілька місяців реалізується проєкт “Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство”. Для більш ефективної участі у проєкті фахівців системи БПД Рівненщини при Регіональному центрі з надання БВПД у Рівненській області створена консультативно-методична Рада з питань земельних правовідносин.  Мета її роботи – це, насамперед, проведення регулярних навчань та тренінгів  спільно з сертифікованими тренерами-модераторами для працівників, які безпосередньо працюють з людьми, а також надання методичних рекомендацій.

В рамках її роботи вже було проведено навчальний семінар «Підстави та порядок надання земельних ділянок у власність громадян. Державна реєстрація земельних ділянок». Тренінг для фахівців системи БПД Рівненщини провели кваліфіковані фахівці у галузі земельного права, як теоретики, так і практики:  це науковці, інженери-землевпорядники та   представники нотаріату. Проте, на жаль, карантинні обмеження внесли свої корективи у роботу Ради , тож її засідання, замість традиційних зустрічей проходять в режимі онлайн.

«Наші фахівці активно залучені до реалізації проєкту “Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство”, в рамках якого працівники центрів та бюро правової допомоги проводять правопросвітницькі заходи для населення та надають фахові консультації щодо роз’яснень основних положень земельної реформи та її тонкощів. Засідання Ради та обговорення винесених на її порядок денний питань дозволяють поглиблювати знання земельного законодавства та підвищувати фаховість юристів системи БПД » , – наголосив у своєму вітальному слові директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Навчальний семінар для фахівців системи БПД Рівненщини провела  кандидат наук, старший викладач кафедри правових природоохоронних дисциплін Навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства та природокористування Оксана Швець.

«Консультативно-методична рада з питань земельних правовідносин працює з початку року. На наших засіданнях вже було обговорено чимало аспектів земельного законодавства та земельної реформи. Разом, з тим, у працівників безоплатної правової допомоги, за час реалізації проєкту “Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство” накопичились певні напрацювання та згруповані основні проблемні питання, про які ми сьогодні і поговоримо », – зазначила Оксана Швець.

Зокрема, серед найбільш поширених проблемних питань з учасниками заходу було обговорено аспекти  набуття та реалізації права власності на земельні ділянки громадянами, безоплатної передачі земельних ділянок із земель державної і комунальної власності у власність громадян, надання земельних ділянок у власність учасникам бойових дії та членам їх сімей, використання паїв та оренди земельних ділянок.

Разом з тим, в теорії додатково  пропрацьовано механізм приватизації земельних ділянок, визначено підстави набуття земельних ділянок у власність громадянами України, обговорено цільове призначення та розміри таких ділянок та повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність.

На завершення навчального семінару директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк виконав почесну та приємну місію – нагородив грамотами та подяками з нагоди Дня юриста працівників системи БПД Рівненщини та партнерів. До слова, почесну грамоту від Національного університету водного господарства та природокористування отримав і директор Регіонального центру Василь Овдіюк.