назад

У Рівному розпочався дводенний тренінг для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД

У святковий день – не відпочивати, а плідно працювати! Ось запорука того, що свято запам’ятається не лише приємними привітаннями, але й ознаменується певними здобутками. З нагоди відзначення Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги на Рівненщині працівники системи БПД проводять чимало найрізноманітніших заходів: пресконференції, акції, флешмоби, лекції, семінари, наради та тренінг для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД.

10 грудня у Рівному розпочався дводенний тренінг для новопризначених адвокатів, що співпрацюють з центрами БВПД на тему «Кримінальний процесуальний кодекс України: застосування крізь призму європейських стандартів». Навчання організовані системою безоплатної правової допомоги спільно з ГО «Україна без тортур» за підтримки офісу Ради Європи. Дводенний тренінг сертифікований у ВША НААУ і проводять його тренерки-адвокатки Євгенія Коваленко і Оксана Щестюк.

«З центрам БВПД Рівненщини сьогодні співпрацює 125 адвокатів, які надають послуги захисту та представництва інтересів. За час існування системи безоплатної правової допомоги краю на моїй пам’яті багато блискавично виграних справ на користь клієнтів. Це показник фаховості та професійності наших адвокатів. За нашими статистичними даними маємо : 26 випадків винесення виправдувальних вироків або скасувань обвинувального вироку,51 випадок закриття провадження за відсутністю складу злочину, більше 1,5 тисячі випадків звільнення від відбування покарання з випробувальним терміном та 1468 випадків призначення мінімального строку (розміру) покарання. Впевнений, що ця статистика суттєво зросте після проведення даного тренінгу», – наголосив у своєму вітальному слові директор Регіонального центру з надання БВПД Василь Овдіюк.

Навчання для адвокатів має, як теоретичну частину, так і практичну. Під час мінілекцій учасники дізнаються про алгоритм дій адвоката при отриманні доручення центру з надання БВПД, протокол першого побачення з клієнтом, оскарження неправомірних дій при затриманні, вступ у справу на стадії досудового розслідування, дії захисника при застосуванні запобіжних заходів, захист прав особи, затриманої за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, вступ у справу на стадії судового провадження, дії захисника в суді першої інстанції, стандарти судового розгляду крізь призму статті 6 ЄКПЛ та багато іншого.

Разом з тим, для кращого засвоєння теоретичного матеріалу адвокати виконують практичні завдання у формі рольової гри, після якої спільно обговорюють аналіз виконання завдання.

Головне завдання тренінгу – обговорити найкращі способи надання правової допомоги відповідно до КПК України у світлі практик Європейського суду з прав людини, щоб мати змогу використовувати кращі міжнародні стандарти. Також адвокати мають можливість через спілкування з колегами та вирішення практичних завдань знайти нові підходи до вирішення кримінальних справ.