назад

У Рівному шукали шляхи подолання насильства на ґрунті ненависті

У стінах Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області відбулась сесія-діалог задля встановлення прямої комунікації між місцевими представниками спільнот, на які спрямоване насильство на ґрунті ненависті, правозахисними організаціями, а також правоохоронними органами та правозахисними органами, а також органами соціального забезпечення.

Представники ЛГБТ спільнот, хворі на ВІЧ/СНІД, люди, що страждають від різного роду залежності, особи, що належать до національних меншин – усі ці групи населення подекуди сприймаються суспільством неоднозначно та зазнають насильства на ґрунті ненависті.

 «Конституція України, її гарантії та права громадян розповсюджуються на усіх без винятку осіб, які знаходяться під юрисдикцією нашої держави. Система безоплатної правової допомоги покликана захищати права громадян та відстоювати їх інтереси. Наші фахівці однаково шанобливо та уважно ставляться до кожного клієнта. Разом з тим, ми зацікавлені в участі в такого роду заходах задля налагодження ефективного діалогу між представниками різних спільнот та державними органами»,– зазначив директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Cесію-діалог організовано представниками ГО «Експертний центр з прав людини». До обговорення такого непростого та неоднозначного питання долучились працівники Служби безпеки України, Головного Управління Національної поліції України в Рівненській  області, Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, Управління патрульної поліції України, Управління державної прикордонної служби України, Збройних сил України та Громадських організацій.

Учасники заходу ознайомились з основними термінологічними визначеннями вищеперерахованих груп населення, їх соціальними та поведінковими особливостями. Окремо було обговорено основні види ризиків для представників спільнот, шляхи попередження таких ризиків у спільній діяльності.

Результатом сесії стала розробка стратегічних напрямків діяльності регіональних спільнот щодо попередження насильства на ґрунті ненависті. Також учасники заходу домовились щодо поглиблення подальшої співпраці у напрямку захисту прав різних верств та категорій населення та попередження упередженого ставлення до них.