назад

У Рівному відбулась чергова дистанційна зустріч із засудженими ДУ «Катеринівська виправна колонія (№46)»

Не залишаються осторонь  фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області від забезпечення правових потреб  вразливих верств населення. Так днями фахівці системи БПД Рівненщини організували зустріч у режимі онлайн з засудженими та адміністрацією установи.

Захист прав ув’язнених та засуджених є одним із пріоритетів  діяльності системи БПД. Відтак, фахівці центрів з надання БВПД та адвокати, що працюють за контрактами, забезпечують складання документів процесуального характеру та здійснення представництва інтересів особи, ув’язненої чи засудженої до покарання у виді позбавлення або обмеження волі, що дає доступ до правової інформації та правосуддя вказаній категорії громадян. Задля підвищення рівня правової поінформованості ув’язнених та засуджених осіб щодо захисту свої прав, працівники Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області систематично проводять різноманітні заходи з органами і установами виконання покарань Міністерства юстиції.

Заступник директора Регіонального центру Сергій Іллюк та начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру Олександр  Кузик спільно із заступником начальника колонії з соціально-виховної та психологічної роботи Миколою Власюком відповіли на питання засуджених. Вичерпні роз’яснення надано одинадцятьом  засудженим з  питань паспортизації, встановлення громадянства, попереднього вирішення питань підготовки побутового влаштування після звільнення, встановлення адміністративного нагляду, накладення дисциплінарних стягнень, призначення та перерахування пенсії.   З ряду порушених проблем, засудженим рекомендовано звернутись із заявою про надання безоплатної вторинної правової допомоги.

«Своєчасне та оперативне вирішення питань, що виникають у засуджених, із застосуванням ресурсів системи безоплатної правової допомоги та адміністрації виправної установи  –    дозволяє  якісно  забезпечити  їх правові потреби, і, як наслідок, – суттєво покращити морально-психологічний клімат в установі», – зауважив Олександр Кузик.

Разом з тим, в рамках проходження переддипломної практики до заходу були долученні студенти-правники Навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства та природокористування. Майбутні фахівці мали можливість ознайомитись зі специфікою питань, які виникають в осіб, що знаходяться в місцях несвободи та їх правового регулювання.

Така форма правопросвітницької роботи та консультування  проводиться в рамках реалізації Меморандуму про співпрацю між Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України та Координаційним центром з надання правової допомоги і дозволяє, з дотриманням протиепідемічних вимог, забезпечувати поширення правових знань у місцях несвободи.