назад

У Рівному відбулось чергове засідання Регіональної платформи «Діалог безпеки», до якого долучились фахівці системи БПД

У стінах Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області відбулось засідання  Регіональної платформи взаємодії державних безпекових служб та громадянського суспільства «Діалог безпеки». Цього разу темою зустрічі було питання доступу до медичних послуг в діяльності безпекових служб України в умовах COVID-19.

Під час зустрічі фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області, Головного управління Національної поліції в Рівненській області, Управління дотримання прав людини Національної поліції України, Управління патрульної поліції, Служби безпеки України, Збройних сил України, Національної служби здоров’я України, Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОДА та представники громадських організацій порушили низку проблемних питань, що виникають у наданні доступу до медичних послуг в роботі безпекових служб під час пандемії.

Розпочато роботу Регіональної платформи «Діалог безпеки» з обговорення результатів попереднього засідання. Нагадаємо, минулого разу учасники платформи порушили питання безпеки затриманих осіб та працівників правоохоронних органів при здійсненні заходів, які передбачають обмеження свободи громадян. За результатами зустрічі було направлено листи до Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, Голові СБУ, НПУ, ДПТСУ та  ВСП. Сьогодні ж, під час засідання, учасники платформи ознайомились з направленими до державних органів листами та обговорили запровадження нових практик  в роботі безпекових служб щодо порушених питань.

В другій частині зустрічі представники безпекових служб, державних органів та громадськості детально зупинились на обговоренні проблемних питань надання домедичних та медичних послуг в діяльності безпекових служб України в умовах COVID-19. Виконувач обов’язків директора Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Сергій Іллюк поділився з присутніми досвідом роботи системи БПД під час пандемії.

«Пандемія коронавірусу та введені загальнонаціональні карантинні заходи внесли свої корективи в життя та роботу кожного українця. Торкнулось це і системи безоплатної правової допомоги. Рік тому ми зіштовхнулись з новим викликом під назвою – коронавірус. Безпрециндентні протиепідеміологічні заходи змусили нас усіх передивитись підходи до роботи. Проте, надання правової допомоги людям – це наш професійний обов’язок. Спершу, всі центри та бюро перейшли на дистанційну форму роботи,  згодом повернулись до звичного графіку роботи з дотриманням усіх карантинних вимог», – розповів в.о. Сергій Іллюк.

Учасники засідання порушили такі проблемні питання, як вплив пандемії на режим роботи, захист здоров’я правоохоронців та осіб, які перебувають під їхнім контролем, складнощі з якими стикаються правоохоронні органи при організації медичного огляду затриманих, надання домедичної, екстреної та спеціалізованої медичної допомоги затриманим.

Більш детально обговорено  питання захисту здоров’я  правоохоронців. Зокрема: зміна режиму роботи в умовах COVID-19, здійснення  в службі протиепідемічних заходів для забезпечення безпеки працівників, затриманих, відвідувачів та труднощі з отриманням лікарняного.

Учасники дискусії у Рівному не тільки виявили проблемні питання, але й напрацювали можливі шляхи їх вирішення. За результатами обговорень буде узагальнено список пріоритетів для адвокації нових рішень на державному рівні.

На завершення заходу, виконувач обов’язків директора Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Сергій Іллюк та виконавчий директор ГО «Експертний центр з прав людини» Вячеслав Свірець підписали меморандум про співпрацю. ЄЦПЛ – партнери ініціативи «Діалог безпеки», а віднині, завдяки підписаному меморандуму, і партнери системи безоплатної правової допомоги Рівненщини. В рамках майбутньої співпраці сторони домовились про проведення  спільних заходів, зокрема, робочих зустрічей, нарад, відео- конференцій тощо) для обговорення питань, пов’язаних із реалізацією заходів у рамках співробітництва та розміщення інформації, зміст якої може становити спільний інтерес, на офіційних вебсайтах сторін.