назад

У Рівному відбувся круглий стіл «Роль юриста в дотриманні конституційних прав громадян»

З нагоди Дня юриста у стінах Рівненського інституту Київського університету права Національної академії наук України відбувся круглий стіл до якого долучились практикуючі юристи, науковці, представники різних державних інституцій, робота яких тісно пов’язана з галуззю права. Почесним гостем заходу став директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Під час круглого Василь Овдіюк розповів присутнім про  основні положеннями  Закону  України «Про безоплатну правову допомогу», роботу Регіонального, місцевих центрів та бюро правової допомоги Рівненської області, механізм повідомлення Регіональних центрів про факти затримання осіб, категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, співпрацю з адвокатами, які надають БВПД за контрактом пілотні проєкти, що наразі реалізуються системою безоплатної правової допомоги.

 «Конституція України гарантує кожному громадянину України право на професійну правничу допомогу, а у випадках, передбачених законом, така допомога надається безоплатно. Система БПД забезпечує право громадян на безоплатну правничу допомогу у вигляді захисту, складення процесуальних документів та представництва інтересів громадян у судах. Для цього у всіх районах області створені точки доступу: місцеві центри, бюро правової допомоги, дистанційні та мобільні точки доступу. Завдяки їхній розгалуженості кожен житель має можливість отримати кваліфіковану первинну та вторинну правову допомогу», -зазначив у своєму виступі директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Рівненський інститут Київського університету права НАН України знаний на теренах Рівненської області та за її межами, як вищий навчальний заклад, що готує висококваліфікованих юристів для державних і правоохоронних органів, виконавчої влади, судових органів, органів прокуратури, нотаріату, адвокатури,  державної митної та податкової служби, охорони прав споживача, авторських прав, та ін. Внесок у професійне становлення молоді робить і система БПД Рівненщини, адже Рівненський інститут права вже давно та тісно співпрацює з центрами БВПД області у проведенні спільних заходів та проходженні практики студентами навчального закладу на базі центрів. Нині ж цю співпрацю було закріплено підписанням відповідного Меморандуму. Документом передбачено співробітництво у галузі науки та освіти, надання інформаційної, консультативної допомоги, своєчасних та кваліфікованих послуг з метою захисту прав і свобод жителів громад, сприяння у відновлені порушених прав, участь у реалізації проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» тощо.

Наостанок, з керівництвом Рівненського інституту Київського університету права Національної академії наук України було досягнуто домовленостей проведенні спільних заходів та зустрічей в рамках виконання цілей та мети підписаного Меморандуму.