назад

У Рівному відбувся навчальний семінар щодо земельних правовідносин

На Рівненщині вже декілька місяців реалізується проєкт “Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство”. Для більш ефективної та якісної роботи над програмою, працівники Регіонального центру з надання БВПД проводять навчальні семінари для фахівців місцевих центрів та бюро правової допомоги. Так, цього разу, для фахівців системи БПД Рівненщини, задіяних в проєкті, було проведено навчальний онлайн-семінар на тему «Актуальні питання земельних правовідносин».

«Наші фахівці активно залучені до реалізації проєкту “Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство”, в рамках якого працівники центрів та бюро правової допомоги проводять правопросвітницькі заходи для населення та надають фахові консультації щодо роз’яснень основних положень земельної реформи та її тонкощів. Обговорення винесених на семінар питань дозволяють поглиблювати знання земельного законодавства та підвищувати фаховість юристів системи БПД » , – наголосив у своєму вітальному слові директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Навчальний семінар для працівників системи безоплатної правової допомоги Рівненщини розпочався темою забезпечення якості правових консультацій з земельних питань.

«Працівники безоплатної правової допомоги, за час реалізації проєкту “Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство” накопичили певні напрацювання та визначили коло основних  проблемних питань, про які ми сьогодні і поговоримо », – зазначила начальниця відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру з надання БВПД у рівненській області Світлана Бідюк.

Зокрема у під час семінару Світлана Бідюк акцентувала увагу на аналізі типових помилок у підготовці консультацій та надала рекомендації щодо їх покращення. Також було наголошено на необхідності ґрунтовного вивчення суті проблемних питань клієнтів, застосування актуальної практики Верховного суду, наданні чітких та лаконічних рекомендацій під час консультування клієнтів.

Другу ж частину навчального семінару було присвячено темі правових особливостей спадкування земельних ділянок. Зокрема, серед найбільш поширених проблемних питань з учасниками заходу було обговорено аспекти складання заповіту на земельну ділянку, набуття та реалізації права власності на земельні ділянки, реєстрації земельної ділянки,подальше використання паїв та оренди земельних ділянок.

До слова, для більш ефективної участі у проєкті фахівців системи БПД Рівненщини при Регіональному центрі з надання БВПД у Рівненській області створена консультативно-методична Рада з питань земельних правовідносин. В рамках її роботи вже було проведено навчальний семінар «Підстави та порядок надання земельних ділянок у власність громадян. Державна реєстрація земельних ділянок».