назад

У Роздільній провели захід для дітей: «Права дитини в залежності від віку. Підсумки конкурсу розмальовок «Знай свої права»»

Завдяки тісній співпраці з Громадською організацією «Роздільнянська районна організація осіб з інвалідністю» працівників Роздільнянського МЦ було запрошено на церемонію нагородження переможців конкурсу розмальовок «Знай свої права», який був приурочений до Міжнародного Дня Захисту дітей .

На початку заходу директорка Роздільнянського місцевого центру Тетяна Кулішова провела лекцію на тему «Права дитини в залежності від віку» та знайомила дітей з системою безоплатної правової допомоги в Україні, роллю та завданнями регіональних і місцевих центрів.

Діти пригадали права, що надаються їм від народження, а також дізналися як збільшується обсяг їхніх прав в залежності від віку. Зокрема, що з 14 років, у зв’язку з отриманням паспорту громадянина України, правовий статус дитини радикально змінюється: вона може звернутися до суду за захистом своїх законних інтересів, самостійно укладати договори банківського вкладу і рахунку та інші.

Особливу увагу Тетяна Кулішова приділила питанню порушення прав та куди звертатися у такому випадку.

«Діти та особи з інвалідністю мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, а саме представництво в суді та складання процесуальних документів» – наголосила директорка.

Діти активно приймали участь у конкурсі, наприкінці заходу презентували свої роботи, за що були нагородженні дипломами та подарунками.