назад

У Шепетівці обговорили, як реалізувати права та гарантії ВПО

Працівникам управлінь праці та соціального захисту населення Шепетівської міської ради та Шепетівської районної державної адміністрації пояснили, які права та пільги гарантує внутрішньо переміщеним особам українське законодавство.

Відповідні семінари організувала 6 серпня юристка Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Школьнік.

Вимушені переселенці в Україні мають низку прав, пільг та гарантій, закріплених у законодавстві. Йдеться, зокрема, про гарантії в сферах зайнятості населення, освіти, соціального страхування на випадок безробіття тощо. Важливо, щоб службовці не лише допомагали ВПО реалізувати їхні права, але й інформували цю категорію осіб про визначені державою можливості.

«Наша спільна робота полягає також і в проведенні тренінгів для ВПО задля поглиблення їхніх знань про права та пільги, а також про можливості їх реалізувати в житті», – зазначила заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги місцевого центру Юлія Школьнік.

Під час семінару юристка узгодила з фахівцями управлінь праці та соціального захисту населення міської ради і районної адміністрації порядок взаємодії установ у випадках, коли люди зі статусом ВПО потребуватимуть правової допомоги.