назад

У Сумах відбулася фотовиставка «Правова допомога в обличчях»

Сенс цінностей та місію правової допомоги продемонстрував Сумський місцевий центр з надання БВПД, презентуючи 26 фотоісторій «Правова допомога в обличчях». Фотовиставку працівники центру встигли організувати до впровадження посилених карантинних обмежень. Презентували її в холі конгрес-центру Сумського державного університету.

Відвідувачі мали можливість ознайомитися з роботою юристів Сумського місцевого центру з надання БВПД в різних ракурсах – буденна праця, правоосвітня робота, забезпечення прав та свобод людини, партнерство тощо.

«Ми завжди презентуємо громадськості результати нашої роботи, адже є відкритими та прозорими у своїй діяльності. І робимо це шляхом складання звітів, організації прес-конференцій, публічних презентацій тощо. А відкриття цієї фотовиставки, яка демонструє роботу фахівців Сумського місцевого центру з надання БВПД, на нашу думку, цікавий та креативний  формат, який дозволяє більш творчо презентувати діяльність системи БПД», – говорить очільниця Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко.

Глядачам представлено шість циклів: «Все починається з дитинства», «Завжди є надія», «Ми поруч», «Партнерство – крок до успіху», «Не зупиняйся ніколи», «Твоє право».

«Це не просто фотографії, це розвиток правової допомоги, філософія взаємопідтримки та становлення, емоції, результат, часточка життя, яку проживають спільно клієнт та фахівець системи», – розповідає директорка Сумського місцевого центру з надання БВПД Валентина Трошечко.

Фотолітопис увібрав у себе різні сюжети. Про кожну фотографію можна говорити довго і багато, але в той же час, залишити місце для міркувань.

За словами Сергія Хвостова, начальника центру бізнес-комунікацій Сумського державного університету, який відвідав фотовиставку, система безоплатної правової допомоги відіграє важливу роль в механізмі захисту прав громадян, генерує справедливість та переконливо доводить ефективність свого функціонування.

Зібрані світлини під назвою «Все починається з дитинства» викликають позитивні емоції: захоплення, радість, посмішку, передають настрій та демонструють результат роботи з дитячою аудиторією та молоддю.

Кожного дня ми виконуємо звичний алгоритм дій і часом не помічаємо певних речей і тих, хто поряд з нами. Літні люди як ніхто потребують захисту та турботи. У порівнянні з іншими мають чимало правових проблем: як скласти заповіт, чи можна розірвати договір дарування, які документи слід зібрати для оформлення права власності на будинок чи землю, як отримати якісну медичну допомогу? Нести позитив, радити, допомагати в правовому полі – саме такими є  роботи, представлені в розділі «Завжди є надія».

Вірити, докладати зусиль, бути наполегливим та йти до кінця –  про надання правової допомоги розповідають світлини під назвою «Ми поруч». Героями є наші клієнти – лікарі, пенсіонери, молодь, працівники соціальної сфери, мешканці міста.

Окремою темою, яка заслуговує своєї уваги, є сторінка партнерства. На фото представлені моменти спільних домовленостей з нашими партнерами.

Коментуючи блок «Не зупиняйся ніколи», Валентина Трошечко наголосила, що освіта дає знання, а знання – це сила, професійний успіх. Коли результатом спільних зусиль стає перемога, виникає бажання працювати ще більше. Кожна виграна справа – то рух до більшого успіху.

При перегляді фотосвітлин «Твоє право» виникають роздуми та бачення правової системи, міркування щодо вибору йти правовою стежкою.

Тож кожен відвідувач фотовиставки зміг знайти щось близьке саме для себе й усвідомити такі прості, але важливі речі: зовсім поруч можна знайти й отримати правову підтримку, надію на справедливість, розумний вибір й повагу до прав людини!