назад

У Сумах відбулася панельна дискусія «Гендерна рівність у громаді: права і можливості»

Фахівці системи безоплатної правової допомоги, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області, представники патрульної поліції та громадська організація «Сумське громадське коло» за підтримки Сумської міської ради, зібралися разом для обговорення питань на панельній дискусії «Гендерна рівність у громаді: права і можливості».

На заході, що відбувся на базі Сумського місцевого центру з надання БВПД під модеруванням керівниці проєкту «Руйнуємо гендерні стереотипи» Оксани Корсун,  учасники розглянули шляхи впровадження гендерно збалансованого підходу в практику діяльності громадського суспільства та представників  місцевого самоврядування. Оксана Корсун презентувала учасникам зібрання  результати проведеного у рамках проєкту моніторингу «Рівня обізнаності щодо питань гендерної рівності в Сумській територіальній громаді».

Обговорили  такі питання:

  1. Гендерно чутливий підхід в умовах децентралізації – можливості і перспективи, взаємодія влади і громади.
  2. Пріоритетні завдання на шляху впровадження гендерної рівності.
  3. Гендерно обумовлене насильство – попередження і профілактика.
  4. Відсутність гендерного портрету Сумської громади.

За словами регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області Дмитра Бойченка «одним із напрямків, якими займається Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, – є гендерний вектор. Він спрямований на втілення завдань, щодо реалізації впровадження гендерної рівності в суспільстві».

Питання практичної реалізації положень Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насиллю» на території Сумщини розкрила   у своєму виступі начальниця відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Іваненко. Вона акцентувала увагу на недоліках у реалізації законодавства, що спрямоване на протидію гендерно обумовленому насильству, що знижує якість та швидкість у вирішенні складних ситуацій.

«Впровадження принципів гендерної рівності у всі сфери життя суспільства передбачає об’єктивну оцінку існуючого стану і розробку стратегії, яка враховувала б особливості економічного, соціального та духовного розвитку як держави в цілому, так і окремої людини зокрема», –  наголосила виконуюча обов’язки начальника сектору зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Сумській області Юлія Роженко.

Спікери та спікери презентували власні бачення та роботу в сфері  гендерної проблематики. Зокрема,  фахівчиня Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Сумської області та авторка гри «Гендерне павутиння» Наталія Поставська, акцентувала увагу на першопричинах домашнього насилля через негативні наслідки стереотипів та упереджень, що пов’язані з вихованням, життєвим досвідом людини.

Вдалося не лише знайти шляхи взаємодії різних структур, а й окреслити пропозиції щодо вдосконалення роботи в даному напрямку.

За результатами панельної дискусії учасниками підготовлено рекомендації щодо запровадження міської програми, яка передбачатиме включення гендерно-орієнтованих програм до числа програмних направлень головних розпорядників коштів, що фінансуються з бюджету Сумської міської ради.