назад

У Сумах відбувся триденний тренінг «Сприяння демократії в Україні: до демократії через взаємодію»

Фахівці системи безоплатної правової допомоги Сумщини та Полтавщини, представники влади, депутатського корпусу,  громадських організацій та активісти області зібралися на тренінг «Сприяння демократії в Україні: до демократії через взаємодію» на відкритій локації у м. Суми.  Захід реалізувала громадська організація «Сумське громадське коло».

Учасники тренінгу розглянули питання проєктної діяльності, інструменти громадської участі, досвід співпраці системи БПД Полтавщини з владою та реалізація обласної та місцевих програм надання правової допомоги населенню; важливість комунікації та її ефективність. Також ознайомилися з громадським бюджетом та дізналися, як можна власну ідею, пов’язану з покращенням життя в місті, реалізувати  за рахунок коштів громадського (партиципаторного) бюджету.

Програма тренінгу була насиченою та цікавою. Тренерами виступили викладачі Сумського державного університету Андріана Костенко та Андрій Лебідь; громадські радники Анатолій Левчук, Тетяна Моїсеєва-Шиленко (Волинська та Донецька області); директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Олександр Черчатий, начальник відділу комунікацій з громадськістю Сумської міської ради Андрій Моша.

Учасники працювали в групах, обговорювали результати таких напрацювань. Автори громадських проєктів представили свої ідеї для обговорення та зняли відеоролики. Доцільним був також практикум планування та проведення адвокаційної кампанії.

Очільниця Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко зазначила:

«Такі тренінги дають змогу разом з партнерами, колегами, громадськими активістами, представниками влади обмінятися практичним досвідом, визначити спільні шляхи реалізації важливих для громадськості проєктів, здобути важливі навички проєктної діяльності, обговорити актуальні питання й потреби громади. Дякуємо колегам системи безоплатної правової допомоги Сумщини та Полтавщини за активну участь та цікаві ідеї».

Захід проведено в межах проєкту «До демократії через взаємодію» за підтримки Національного фонду демократії.