назад

У Зінькові безробітним розповіли як захистити свої права у разі отримання травм на виробництві

Якими нормативними актами гарантуються належні, безпечні та здорові умови праці? Чи має право працівник отримати компенсацію в разі пошкодження здоров’я на виробництві? Як і куди звертатися працівнику за захистом своїм прав у разі отримання каліцтва на виробництві? На які виплати може розраховувати потерпілий у зв’язку з нещасним випадком на виробництві?

Про ці та інші питання під час семінару говорив фахівець правової допомоги Зіньківщини Сергій Корнійко з тимчасово непрацюючими  особами на базі Зіньківської районної філії  Полтавського обласного центру зайнятості.

Юрист поінформував учасників заходу, що порядок отримання компенсації на виробництві за пошкоджене здоров’я, внаслідок отриманої травми від нещасного випадку, регулюють такі нормативно-правові акти як: Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України, Порядок призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування України.

«Усі працівники згідно із Законом України «Про охорону праці» підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, що стався (сталося/сталася) за встановленою формою, складений відповідною комісією» – додав Сергій Корнійко.

За його словами відповідно до Поряду призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України, у разі настання страхового випадку управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України зобов’язане своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну потерпілому внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті особам, які мають на це право.

По завершенню семінару на базі центру зайнятості працював консультаційний пункт доступу до БПД.

Працівник бюро правової допомоги надав особам, які звернулися за допомогою, юридичні консультації з питань стягнення заборгованості по заробітній платі та залучення представника потерпілою особою в рамках кримінального провадження.

Зіньківське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64, тел.: (05353) 3-34-74 .