назад

Успішна історія з КПВВ «Новотроїцьке»

Кожні понеділок та п’ятницю юристи системи безоплатної правової допомоги надають правову допомогу безпосередньо на  КПВВ «Новотроїцьке». За час роботи фахівці вислухали не одну історію, яку  важко забути. З кожним днем таких історій стає дедалі більше. Одна з них сталася нещодавно з сестрами Ольгою та Юлією.

Під час роботи консультаційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги  Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної  правової допомоги (далі БПД) до юристок звернулися представники ОБСЄ з проханням  допомогти двом літнім жінкам  потрапити на непідконтрольну територію України.

Не гаючи часу, юристка розшукала сестер. Як з’ясувалося  під час спілкування, до 2014 року Ольга та Юлія проживали у м. Макіївка, однак після початку бойових дій, були вимушені залишити близьких та переїхати у невеличке селище на Чернігівщині. Відтоді  вдома не були, тому не знали правил перетину КПВВ.

У вересні отримали сумну звістку про смерть батька. Проститися вчасно не вдалося через довге очікування дозволу на перетин з боку тимчасово окупованих територій. Лише у листопаді отримали дозвіл з тимчасово окупованої території та вирушили на Донеччину. На КПВВ «Новотроїцьке» їм відмовили у перетині лінії розмежування через відсутність дозволу для   переміщення осіб через лінію розмежування у межах Донецької та Луганської областей (далі – дозвіл). Фахівчиня Олена Борзило ознайомилася з документами, які сестри мали при собі та допомогла їм скласти заяви на отримання дозволів. Однак, обробка заяв може тривати до двох тижнів.  Цього часу  жінки не мали, та й Ольга є особою з інвалідністю ІІ групи по зору, якій необхідна термінова операція. Для того, щоб пришвидшити  отримання дозволів, Олена зв’язалася з Координаційним центром у м.Краматорськ з проханням розглянути заявки на дозвіл в прискореному порядку та підготувала всі необхідні документи.

Очікування…. Робочий день добігав кінця, та нарешті дозволи оформлені! В останні хвилини роботи КПВВ сестри пройшли всі необхідні контролі. З боку тимчасово окупованої території їх зустрічав син, який чекав їх з самого ранку.