назад

В Миколаєві розповіли про альтернативні форми сімейного виховання та важливість їх поширення для дітей з інтернатів

Понад 100 тисяч українських дітей виховують в інтернатних закладах, при цьому 92% цих дітей – мають живих батьків. Таку інформацію озвучив експерт офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини, голова ГО «Світанок мрій» Павло Шульга під час вебінару в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області.

Як відзначив спікер, кожен другий випускник інтернату має конфлікт з законом, кожен п’ятий стає безпритульним, кожен сьомий – здійснює спробу самогубства і лише один зі ста отримує вищу освіту. При цьому 90% вихованців інтернатів не готові до самостійного життя та створення сім’ї. Ця невтішна статистика доводить необхідність розвитку альтернативних форм сімейного виховання та важливість їхнього поширення для дітей з інтернатних установ. Серед них, усиновлення або удочеріння, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатна сім’я. Кожен з цих варіантів має свої особливості та умови, тож потрібно виходити з потреб конкретної дитини.

Крім цього, наразі існує можливість стати наставником для дитини, яка виховується в інтернаті. Чому це важливо? Завдяки державі і спонсорам незахищені діти мають продукти, одяг і дах над головою. Але у них немає того, що не купиш за гроші – близької людини, яка б могла навчити елементарним навичкам життя: приготувати їжу, економити кошти, оформити документи, – це очевидні речі для нас і невідомі для  цих дітей. Концерти, цукерки або зошити не можуть замінити дитині індивідуальної людської підтримки. Відтак, наставники допомагають дітям відчувати себе особистістю, визначити інтереси і здібності дитини, вчать робити вибір, вирішувати повсякденні проблеми і спілкуватися з людьми.

Щоб стати наставником необхідно виконати декілька простих кроків:

  1. Звернутися до найближчого Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або до ГО «Світанок мрій» за телефоном 093 229 98 59.
  2. Зібрати необхідні документи: заява, копія паспорту, копія довідки з МВС про несудимість, медичну довідку про стан здоров’я.
  3. Пройти навчання (чотири дні).
  4. Познайомитися з дитиною та укласти договір про наставництво.

 

Довідково. Запис ефіру можна переглянути за посиланням https://bit.ly/3gKurWT