назад

В Миколаєві відбулась Школа волонтера правової допомоги

Open Space з фаховими спікерами та презентації від провідних фахівців у сфері права і медіа – на базі Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області відбулась Школа волонтера правової допомоги. Серед учасників школи – студенти Миколаївських вишів, які бажають долучитися до спільноти волонтерів безоплатної правової допомоги.

В першій частині заходу на молодь очікував Open Space «Правова допомога в громаді», протягом якої учасники мали змогу поспілкуватися з такими спікерами, як міський голова Олександр Сєнкевич, депутат міськради Дмитро Січко, директорка Регіонального центру Наталія Гнатуша, начальник управління молодіжної політики Олександр Рябенко, начальниця відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції в Миколаївській області Юлія Рябоконь, та

Регіональна представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини в Миколаївській області Світлана Одінцова. Під час відкритої дискусії спікери розповіли як побудована система безоплатної правової допомоги. Зокрема, які організації

надають правову допомогу, як волонтери можуть долучитися до цього процесу та які переваги зможуть отримати для себе.

«Добро завжди повертається. Вашої допомоги потребують багато людей. Раніше я теж активно займався громадською діяльністю, був волонтером. Разом з однодумцями ми відчинили офіс громадської організації, куди зверталося чимало містян. Безоплатна правова допомога допомагає людям вирішити важкі життєві ситуації. Дякую всім учасникам проєкту за те, що вирішили взятися за таку цінну справу. Тим паче, що досвід, який ви тут дістанете, обов’язково згодиться в майбутньому», – відзначив міський голова.

Надалі учасників очікувала насичена програма: презентації та тренінги від провідних фахівців в різних сферах. Так, керівник Миколаївської обласної організації ВГО «Союз юристів України», адвокат Дмитро Слободянюк розповів про етичні аспекти діяльності волонтерів правової допомоги. В процесі презентації, спікер торкнувся як важливості зовнішнього вигляду, так і використання в роботі мережі Інтернет та спілкування в соціальних мережах.

Одне з ключових місць в роботі волонтера правової допомоги займає правопросвітницька робота в громаді. Відтак, заступниця голови Галицинівської ОТГ Юлії Болгак підготувала для молоді міні-тренінг, протягом якого зауважила на етапах підготовки та реалізації правопросвітницьких проєктів в громаді. Крім цього, учасники під керівництвом тренерки почали розробку власних правопросвітницьких проєктів. Серед них – школа спортивного права, правопросвітництво для людей з інвалідністю та медіація в сімейних стосунках.

Завершували навчання в школі темою «Волонтер і медіа», в якій кореспондентка UA: Миколаїв Ольга Руда поділилася з учасниками деякими секретами журналістської кухні, а також надала практичні поради ефективної співпраці волонтерів з журналістами.

Звісно, протягом одного дня розкрити всі теми, які можуть стати в пригоді волонтеру БПД неможливо. Відтак, організатори анонсували продовження роботи в цьому напрямі.

«На жаль, через карантинні обмеження не змогли долучити всіх охочих. Але гарантуємо, що це не останній подібний захід. Тож, слідкуйте за нашими новинами та долучайтесь до спільноти волонтерів безоплатної правової допомоги!», – відзначила директорка Регіонального центру Наталія Гнатуша.

 

Довідково. Правопросвітницький проєкт «Школа волонтера правової допомоги» спрямований на розвиток нового інституту волонтерів правової допомоги в місті Миколаєві, ознайомлення з роботою системи безоплатної правової допомоги, органів місцевого самоврядування та з діяльністю інститутів громадянського суспільства правового напряму.  організовано. Організаторами проєкту виступили: ГО «Молодіжний центр наукової діяльності», ГО «Центр політичного навчання», управління молодіжної політики Миколаївської міської ради, Регіональний центр з надання БВПД у Миколаївській області, ГО «Центр молодіжної політики Миколаївщини» за підтримки Миколаївської міської ради.