назад

В Миколаєві відбувся семінар для адвокатів, які долучилися до співпраці з системою БПД у 2020 році

Співпраця адвокатів з системою безоплатної правової допомоги, порядок розподілу справ та стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги. Про це серед іншого йшлося під час семінару для адвокатів в Регіональному центрі з надання з безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області. Серед учасників – адвокати, які долучилися до співпраці у 2020 році, взявши участь у ХІІ конкурсі з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зауважимо, що адвокатська спільнота є ключовим партнером системи безоплатної правової допомоги. Так, за словами директорки Регіонального центру Наталії Гнатуші, наразі з системою БПД Миколаївщини співпрацює 120 адвокатів. Деякі з них співпрацюють і з Регіональним центром, який надає правову допомогу у кримінальних провадженнях, і з Місцевими центрами, у цивільних та адміністративних справах.

«Втім, укладаючи контракт саме з Регіональним центром варто зважати на те, що центр працює цілодобово, адже затримання можуть відбуватися як вдень, так і вночі, відтак і захист адвоката може знадобитися в будь який час», – відзначила Наталія Гнатуша.

Протягом зустрічі учасники детально розглянули питання порядку та умов укладення контрактів з адвокатами, зауважили на звітній документації, відповідно до якої відбувається оплата, розповіли яким чином відбувається розподіл справ між адвокатами, як проходить чергування по кримінальним  справам. Крім цього, звернули увагу на стандартах якості надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному, цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі.

Нагадаємо, що на початку липня підбили підсумки ХІІ конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги. На Миколаївщині до співпраці з системою БПД долучилося 20 адвокатів.