назад

В обласному центрі соціально-психологічної допомоги на Закарпатті провели тренінг з метою попередження та захисту від домашнього насильства

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в Закарпатському обласному центрі соціально-психологічної допомоги в м.Мукачево відбувся тематичний інформаційно-просвітницький тренінг на тему «Попередження та захист від домашнього насильства для людей з інвалідністю». Тренінг для підопічних та працівників центру провела психологиня Кризового центру м.Ужгород Тетяна Хорошилова.
У заході взяли участь заступниця голови облдержадміністрації Ольга Травіна, директор департаменту соціального захисту населення Михайло Петрішка, директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василь Попадинець, провідний спеціаліст Відділу регіонального представництва в західних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України Ігор Гречуха, директорка Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги Олександра Мельничук, представники Національної та патрульної поліції Закарпатської області та ін.
Учасники заходу дізналися, що таке домашнє насильство, які є види домашнього насильства, як можна його уникнути та як вберегтися. Тепер вони знають, як треба діяти, якщо стали жертвою або свідком домашнього насильства. Вихованці закладу відповідали на питання щодо цієї важливої проблеми, активно спілкувалися з гостями та навіть влаштували невеликий концерт. Директор Регіонального центру В.Попадинець поінформував про право кожного на безоплатну правову допомогу, про те які категорії осіб можуть скористатися представництвом інтересів за рахунок держави, куди звертатися за такою допомогою. Фахівець зазначив, що згідно Закону про безоплатну правову допомогу, особи, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого чи інших форм насильства, а також діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування тощо мають право на представництво інтересів у судах, перед органами державної влади тощо за рахунок держави.
За безоплатною правовою допомогою звертайтесь до найближчих центрів та бюро правової допомоги або телефонуйте за єдиним номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).