назад

В Одесі представники системи БПД провели правопросвітницький захід для працівників бібліотеки ім. М.С. Грушевського

20 жовтня 2020 року в Одеській обласній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського для працівників закладу юристи Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели правопросвітницький захід, присвячений процедурі голосування на місцевих виборах.

Цієї неділі в Україні відбудуться місцеві вибори, на яких обиратимуть депутатів сільських, селищних і міських рад та сільських, селищних і міських голів. В першій частині заходу фахівці центру надали відповіді на запитання працівників бібліотеки щодо заповнення бюлетенів та процедури голосування на місцевих виборах.

Центральна виборча комісія затвердила роз’яснення, яке розмістила на своїй офіційній сторінці (https://bit.ly/3dOYcFx).

Юристі розповіли про них простою зрозумілою мовою: де ставити галочки, плюсики та цифри, щоб голос не пропав.

Також роз’яснені повноваження депутатів у новостворених районах в рамках Реформування адміністративно-територіального устрою України.

В другій частині заходу, в межах проєкту «Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» Володимир та Вікторія Наумчак розповіли про право кожного громадянина України на отримання у власність земельних ділянок шляхом їх безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Спікери надали відповіді щодо процесу отримання та присвоєння кадастрового номеру на ділянки, які отримані ще до запровадження кадастрової карти України.

Отримати витяг самостійно можна звернувшись до управління Держземагентства за місцезнаходженням земельної ділянки. При цьому, вказаному органу необхідно надати певний перелік документів для отримання витягу з кадастру:

 • заява встановленої форми (складається на місці в місцевому управлінні Держземагентства/Держгеокадастру);
 • державний акт про право власності на земельну ділянку (оригінал та копія);
  паспорт власника земельної ділянки, або представника (оригінал та копія);
  ідентифікаційний код власника земельної ділянки, або представника (оригінал та копія);
 • XML-файл. Електронний документ з даними про земельну ділянку, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру (розробляється землевпорядною організацією та подається на оптичному диску, у випадку відсутності інформації про земельну ділянку в Публічній кадастровій карті);
 • запит нотаріуса (у випадку оформлення права на спадщину);
 • технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), зокрема, у випадку виявлення накладки з іншою земельною ділянкою;
 • документ про оплату послуг за надання витягу з кадастру (квитанція про оплату 106 грн.);
 • документ, що підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви представником). Оригінал, або нотаріально завірена копія довіреності.

Також учасники заходу отримали відповіді на свої питання стосовно оформлення спадщини, передачі земельних ділянок в оренду, дострокове розірвання договорів оренди земель та інші.