назад

В Одесі провели комунікаційну зустріч з адвокатами, які розпочали співпрацю з системою БПД

22 вересня 2021 року у приміщенні правового клубу «Pravokator.Одеса» представники системи безоплатної правової допомоги провели комунікаційну зустріч з адвокатами, які успішно пройшли конкурс та уклали договори з центрами з надання БВПД.

Захід відкрила директорка Регіонального центру з надання БВПД в Одеській області Світлана Клішина. Вона розповіла про функції центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розкрила основні аспекти взаємодії адвокатів з Регіональним центром, особливості укладення контактів.

Адвокати – важливі партнери системи БПД. Проте робота в системі передбачає особливі умови взаємодії з клієнтом, а саме дотримання стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги», – зазначила вона.

Про взаємодію з місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги говорила з адвокатами Алла Перетятко, директорка Одеського місцевого центру з надання БВПД.
Особливу увагу вона приділила питанню налагодження ефективної комунікації адвокатів з клієнтами системи БПД та підкреслила важливість дотримання у роботі принципів чесності, відкритості та прозорості.

Система безоплатної правової допомоги клієнторієнтована. Вдало побудована комунікація з адвокатом значно підвищує рівень задоволеності клієнта: людина відчуває, що його справою займаються. Відсутність комунікації розцінюється клієнтом як бездіяльність адвоката, навіть коли він вживає всі необхідні заходи по справі. Клієнт повинен розуміти та дізнаватися про обставини справи від адвоката, а також знати як про позитивні, так і негативні варіанти вирішення його справи», – зазначила вона.

Стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги та моніторинг за їх дотриманням у судовому процесі, розгляд скарг клієнтів системи БПД висвітлив на заході Олександр Мхітарян, начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру.

Він зазначив, що дотримання Стандартів є обов’язковим для адвокатів при наданні БВПД і є підставою для об’єктивного оцінювання своєчасності, повноти та якості надання в необхідному обсязі безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі.

Зокрема, одним із обов’язків адвоката у цивільному/адміністративному провадженні визначено ведення адвокатського досьє згідно з наведеним орієнтовним переліком. Така вимога сприяє систематизації усіх обставин, що мають значення для справи, та за необхідності може стати підставою для оцінювання якості наданої правової допомоги за умови згоди клієнта.

Ведення адвокатського досьє запорука дотримання стандартів якості надання безоплатної правової допомоги», – підкреслив менеджер з якості.