назад

В Опішні з школярами говорили про негативний вплив наркотиків на життя людини

Все частіше ми зустрічаємо випадки вживання, зберігання та розповсюдження наркотиків серед молоді. Наркоманія знищила життя мільйонів молодих людей. Вона здатна «з’їсти» людину як фізично, так і психічно.

Тож з метою запобігання вчиненню неповнолітніми злочинів пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, 23 листопада фахівець Зіньківського бюро правової допомоги Сергій Корнійко, спільно з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області Яною Удовиченко та дільничним офіцером громади Олегом Удовиченком, провели лекцію на тему «Стоп наркотик!» для учнів Опішнянського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.

Юрист розпочав свій виступ з наведення фактів негативного впливу наркотиків на здоров’я людини та в подальшому на здоров’я дітей, батьки яких вживають наркотики.

Разом з тим працівник бюро акцентував увагу присутніх на юридичній відповідальності за злочини в сфері незаконного обігу наркотиків.

«Якщо мали місце зберігання та інші дії без мети збуту щодо наркотиків чи психотропів у невеликому розмірі – настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, громадських робіт чи адміністративного арешту. За більш тяжкі злочини у сфері обігу наркотичних засобів передбачена кримінальна відповідальність, яка в залежності від кваліфікації злочину може наставати у вигляді штрафу, але вже у значно більшому розмірі, виправних робіт та арешту на більший строк  аж до обмеження і позбавлення волі» – зазначив Сергій Корнійко.

Працівники поліції в свою чергу поінформували підлітків про процедуру притягнення до відповідальності осіб, які причетні до зберігання, розповсюдження чи збуту наркотиків, наголосивши також і на відповідальності батьків за правопорушення вчинені дітьми.

По завершенню заходу юрист та працівники поліції відповіли на запитання, які виникли  в учнів в ході лекції.