назад

Вдосконалення професійних навичок – запорука надання якісної правової допомоги

Мета системи безоплатної правової допомоги – надання своїм клієнтам якісних послуг, а якість правничої допомоги вимагає постійного поповнення знань та вдосконалення навичок фахівців. Зміни до законодавства, вирішення правових колізій, вміння працювати з локальними правовими актами – це ті професійні здібності, які мають працівники системи безоплатної правової допомоги. Для підтримки високого рівня професійності працівників система постійно організовує заходи з підвищення кваліфікації та обміну досвіду. Один з таких відбувся нещодавно в Тернополі – он-лайн експертна сесія «Вчинення нотаріальних дій».

Регіональний центр з надання БВПД у Тернопільській області та Південно-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України започаткували проведення циклу заходів для фахівців системи. Експертні сесії відбуваються публічно, анонсуються, тому участь в них може взяти будь-хто бажаючий. До прикладу, тема заходу, який відбувся 6 травня, була цікавою не лише для фахівців фронт-офісів центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги і адвокатів, а й для користувачів земельних ділянок та учасників спадкових правовідносин.

Учасники обговорили багато цікавих питань у сфері вчинення норатіальних дій, зокрема і такі:

  • Чи можливо успадкувати земельну ділянку без присвоєного кадастрового номера?
  • Чи можна оформити договір купівлі продажу будинку, якщо немає оформленого право власності на землю під цим будинком?
  • Яким чином відбувається прийняття спадщини іноземцями?
  • Як відбувається реєстрація нотаріусами права власності в реєстрі речових прав за рішенням суду про визнання права власності?
  • Як особа, яка засуджена до позбавлення волі та перебуває в установі виконання покарань може прийняти спадщину та посвідчити довіреність?

«Ми лише розпочинаємо цю серію заходів. Сьогодні говорили про вчинення нотаріальних дій, а в подальшому плануємо організувати такі експертні сесії з питань роботи органів реєстрації актів цивільного стану та виконання судових рішень» – розповідає директор Регіонального центру Ірина Хондогій.

До слова, для організації такого роду навчань у Регіональному центрі спочатку вивчили потребу та врахували ті питання, які актуальні для фахівців місцевих центрів та бюро правової допомоги, тож, як результат, учасники попередньо самі сформували порядок денний експертної сесії.

Важливо, що учасники заходу мали змогу задавати запитання в ході виступу спікера, які, як правило, були пов’язані зі зверненням клієнта, та отримати конкретні покрокові шляхи вирішення даних проблем.

Дякуємо за активне сприяння в організації заходу підрозділам Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, що діють на Тернопільщині.

Виникли правові питання – безоплатна правова допомога завжди поруч 0-800-213-103 цілодобово, безкоштовно в межах України!