назад

Вебінар на тему «Соціальна послуга догляду вдома» пройшов на Дніпропетровщині

Його провели 12 січня 2022 року фахівці Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за підтримки правового клубу PRAVOKATOR. Дніпро на платформі Zoom з прямою трансляцією на YouTube. Вибір теми став відповіддю на численні запитання клієнтів системи БПД з приводу реформування сфери соціальних послуг.

Cеред спікерів вебінару  представниці Криворізького центру БВПД Наталя Кожем’яка та Олена Береза, фахівчиня управління соціального захисту виконкому Інгулецької районної у місті ради Інна Радочина та директорка комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Інгулецькому районі №2 Ірина Тяжельнікова, начальник Центру соціального захисту та надання соцпослуг Соколівської сільської ради Віталій Оксещенко, начальник відділу підвищення професійних компетенцій надавачів соцпослуг Дніпропетровського обласного центру соцслужб Олеся Білько. Участь у заході взяли фахівці соціальної роботи та системи безоплатної правової допомоги з усієї України.   170 осіб долучилися до конференції в Zoom і ще близько 100 переглядали захід   у прямому ефірі. А на ранок запис вебінару в YouTube зібрав уже понад 600 переглядів.

Вебінар мав як інформаційну, так і методичну складові, адже окрім теорії, своїм досвідом ділились партнери Криворізького місцевого центру БВПД. Під час заходу фахівці зупинялись на роз’ясненнях Державного стандарту соціальної послуги догляду вдома та  шляхах забезпечення надання такої послуги на рівні громад. Адже наразі Міністерством соціальної політики впроваджується як можливість надання соціальної послуги догляду вдома силами фахівців комунальних і небюджетних установ шляхом виплати компенсації особам, які здійснюють надання такої послуги на професійній основі після навчання та на непрофесійній (членами сім’ї, які спільно проживають). Усі учасники отримають розсилку з ресурсами системи безоплатної правової допомоги та матеріалами заходу.

Озвучена під час вебінару нормативна база ще раз підтверджує важливість тісної співпраці між інституціями – соціальною сферою і системою безоплатної правової допомоги. Нова нормативна база потребує вивчення, проговорення, нових рішень. І такі заходи допомагають працівникам різних інституцій робити разом спільну справу – працювати для допомоги і захисту прав людей, – зазначила організаторка та модераторка заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Криворізького місцевого центру з надання БВПД Наталія Кожем’яка.

Посилання на запис вебінару :

https://m.youtube.com/watch?v=jyIz46DpzJg&feature=youtu.be

Посилання на слайди презентації:

https://m.facebook.com/events/294092719344618?view=permalink&id=302310635189493