назад

Відеоконференцію, приурочену захисту конституційних прав, провели для партнерів  фахівці Перечинського бюро правової допомоги

26 червня начальник Перечинського бюро правової допомоги Тетяна Кость провела відео-конференцію у форматі Zoom на тему: «Захист конституційних прав і свобод людини і громадянина”, до якої долучилися працівники центральної районної бібліотеки, педагоги Перечинської гімназії ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку та Перечинського професійного ліцею.
Під час заходу йшлося про порядок прийняття Контитуції України, її зміст та зокрема, розділ ІІ «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина», в якому закріплено широкий спектр прав і свобод людини й громадянина, що охоплює всі, без вийнятку, права і свободи, які демократичною світовою спільнотою прийнято вважати за відповідні гуманістичні стандарти в цій сфері суспільного і державного життя.
Конституція України встановлює юридичні гарантії прав людини і громадянина. До них належить, зокрема, право на судовий захист громадянином своїх прав та свобод, а також право звертатися стосовно захисту своїх прав до Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, а «після використання всіх національних засобів правового захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна» (ст. 55).
Розділ ІІ Конституції України «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина» є найбільшим за обсягом та охоплює 47 статей. Зокрема Стаття 59 проголошує, що кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
При недотриманні прав людини чи /та громадянина, кожен має право на захист. Одним із способів захисту є судовий захист, тобто право людини на звернення до суду за відновленням своїх порушених прав та інтересів.
Відповідно до закону України «Про безоплатну правову допомогу» від 04.06.2011 року, фахівець надала роз’яснення присутнім щодо права на отримання в повному обсязі безоплатної первинної правової допомоги, а також право законодавчо визначених категорій осіб на безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених Законом. Також надано інформацію щодо категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу та документів, які необхідно надати для отримання безоплатної вторинної правової допомоги.
Учасники конференції дізнались про можливість отримати правову допомогу в період карантину дистанційно: за номером телефону Перечинського бюро правової допомоги – 2-34-57, зателефонувавши за номером єдиного контакт-центру системи БПД – 0 800 213 103, написавши повідомлення на ФБ-сторінку місцевого центру або скориставшись довідково-інформаційною платформою WikiLegalAid.
Також обговорено подальшу співпрацю у умовах карантину та проведення спільних заходів з Перечинською ЦРБ у дистанційному режимі за допомогою платформи Zoom, Skype тощо.