назад

Відновне правосуддя на Житомирщині: робота на результат

На Житомирщині активно впроваджується «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Вже є перша заява про участь у програмі.

Хлопець підозрювався у вчиненні крадіжки (ч.1 ст.185 Кримінального Кодексу України). Максимальне покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк до 3 років.

Отримати другий шанс хлопцю та не потрапити за грати чи отримати умовний термін допомогла участь у «Програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» (далі Програма, – прим. автора). Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирські області видав доручення адвокатці Наталії Нагорній, яка співпрацює із системою БПД, та стала посередником у справі. За допомогою медіації сторони примирились, хлопець вибачився перед потерпілою та відшкодував матеріальну шкоду.

Сьогодні заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області Наталія Радушинська спільно з начальником сектору ювенальної пробації м. Житомира Катериною Камлук провели профілактичну бесіду.

  • Відновне правосуддя це альтернатива каральному правосуддю. Для потерпілих це можливість отримати компенсацію матеріальних чи моральних збитків. Для кривдника, який вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості не отримати судимість, переосмислити свій вчинок та виправити помилки, – наголошує Наталія Радушинська.

Нагадаємо, що «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину», може бути застосована до неповнолітніх, котрі вперше вчинили злочин, визнали факт вчинення ними правопорушення, відшкодували заподіяну шкоду і за допомогою медіатора досягли згоди про примирення між підозрюваним та потерпілою стороною, а також якщо обидві сторони погодилися на участь в Програмі.

Довідково: «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» впроваджується Міністерством юстиції України, Генеральною прокуратурою України на базі системи з надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.