назад

Відповідальність за вчинення домашнього насильства: лекції для підлітків відбулися в Кам’янці-Подільському

Лекції на тему: «Закон і відповідальність – все, що потрібно знати про домашнє насильство» організувала юристка Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ганна Петрик для студентів 1-го та 2-го курсів Фахового коледжу економіки, права та інформаційних технологій Кам`янець-Подільського податкового інституту, а також учнів ДНЗ «Подільський центр ПТО».

Виступаючи перед студентами, Ганна Петрик пояснила, що відповідно до статті 1261 КК України домашнє насильство – умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводять до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

«За вчинення домашнього насильства винна особа карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк до 2 років», – повідомила студентам юристка.

Відтак переглянули відеоролик «Наслідки домашнього насильства» та обговорили наслідки агресивної поведінки кривдника для суспільства, проаналізували різні життєві ситуації та надали їм правову оцінку.

Підлітки дізналися про спеціальні заходи, що здійснюються  у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема про терміновий заборонний припис та обмежувальний припис; взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи; направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

Насамкінець Ганна Петрик розповіла про право на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу і роз’яснила, як реалізувати це гарантоване державою право, гарантоване державою.