назад

Відпустка та допомога у зв´язку з вагітністю та пологами

У межах правопросвітницької  та комунікаційної діяльності системи БПД та з нагоди Дня матері, яке відзначається у другу неділю травня,  фахівці Голопристанського місцевого центру з надання БВПД провели онлайн-захід для жінок, які виховують дітей або тільки готуються  стати мамами.

Заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання БПД Голопристанського місцевого центру Інна Холодняк роз’яснила основні вимоги законодавства щодо відпустки у зв’язку із вагітністю, пологами і по догляду за дитиною, надавши вичерпні відповіді на ці та інші питання, які сьогодні цікавлять жінок.

  • Яка загальна тривалість оплачувальної відпустки у зв´язку з вагітністю і пологами?
  • Яка тривалість післяпологової відпустки для мам двох і більше дітей?
  • Чи мають право на оплачувальну відпустку усиновлювачі?
  • Який порядок оформлення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустки без збереження заробітної плати?
  • Чи надається відпустка, якщо дитина перебуває на державному утриманні?
  • Чи може жінка у період відпустки десь ще підробляти?

Разом з тим фахівчиня місцевого центру зазначила, що кожна жінка, яка готується стати мамою, має право на отримання допомоги по вагітності та пологам. Водночас порядок отримання і розмір цієї допомоги залежить від статусу жінки.

Відпустка та допомога у зв'язку із вагістністю та пологами. Відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Вагітність — це дуже важливий період у житті жінки, який дає їй можливість налаштуватися на зовсім інший ритм життя, та отримати статус – мама.Жінці яка готується стати мамою держава надає відпустку та допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років про це я сьогодні вам розповім.Про відпустку та допомогу у зв'язку із вагістність та пологами, також відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку розповідає фахівець Місцевого центру Инна Холодняк-Хижнякова

Опубліковано Голопристанський місцевий центр з надання БВПД Середа, 13 травня 2020 р.

Про особливості надання допомоги для працюючих жінок, жінок-підприємців та не застрахованих жінок, про порядок оформлення листка непрацездатності, його розмір і куди необхідно звертатися – ви дізнаєтесь, переглянувши сюжет.