назад

Вінниця – у помаранчевому: скажімо «СТОП» насильству

25 листопада стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». І того ж дня різні об’єкти Вінниці підсвітили помаранчевим кольором, а урядові структури, громадські організації та органи самоврядування почали активно розповсюджувати інформацію про запобігання всім проявам насилля.

Ці 16 днів дуже важливі для суспільства, адже різні види насильства паралізують нормальне функціонування держави і окремих громадян. Фахівці системи безоплатної правової допомоги постійно працюють із людьми, які зазнали насильства, чи то домашнього, чи за ознакою статі або з дітьми, які стали свідками чи жертвами насилля з боку рідних. Правова підтримка таких громадян – надзвичайно важлива, адже захист –зокрема й юридичний, – це перше, чого вони потребують.

Але не менш важливе значення має правопросвітницька робота: чим більше інформації про засоби запобігання насильству отримають пересічні громадяни, тим більша вірогідність, що вони зможуть захистити себе і рідних від цієї біди. У ці 16 днів фахівці системи безоплатної правової допомоги Вінниччини, працівники поліції, члени громадської організації “Джерело Надії”, які працюють з жінками, постраждалими від домашнього насильства, працівники обласної державної адміністрації і місцевого самоврядування проводять спільні заходи, для того, що донести кожному

вінничанину способи запобігання насильству.

У Вінниці уже близько двох років працює Мобільна бригада протидії домашньому насильству, яка миттєво реагує на виклик постраждалих. Автівка мобільної бригади цілодобово доступна мешканцям
Вінниці і кожен може розраховувати на допомогу фахівців: поліції, соцслужб, психологів та юристів. У тісній співпраці з мобільною бригадою працює й система безоплатної правової допомоги, а наші юристи завжди готові вирушити на допомогу тим, хто потерпає від насилля.

Заохочуємо у ці 16 днів активно долучатися до всіх заходів в рамках акції, які проводяться у нашому місті та регіоні, бо ніхто з нас не застрахований від такого негативного явища, як насильство, і потрібно знати, як вберегти себе та своїх рідних, як запобігати та протидіяти різним формам домашнього та ґендерно обумовленого насилля.

І пам’ятайте: усі постраждалі від домашнього насильства мають право на безоплатну правову допомогу. Звертайтеся за безкоштовним цілодобовим номером 0 800 213 103.