назад

Волонтерство як спосіб життя: Про волонтерів системи БПД Рівненщини

Правопросвітництво волонтерів – користь суспільству

«У системі безоплатної вторинної правової допомоги в цьому році з’явився новий проєкт – волонтерський рух, участь у якому може взяти кожен. Я, Станіслав Голуб, є наймолодшим волонтером системи безоплатної правової допомоги (БПД) в Україні, і хочу розповісти про проведені волонтерами БПД заходи до Дня юриста»

7 жовтня волонтеркою БВПД адвокатом Іванною Голуб проведено зустріч з класними керівниками 5-11 класів Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступеня №3. Розмовляли про актуальні теми – булінг, девіантну поведінку неповнолітніх, людей, які потрапили у складні життєві обставини, домашнє насилля та вплив таких подій у родинах на дитячу психіку. Зустріч була змістовною та цікавою, а отримана інформація буде дуже корисною педагогам у їх діяльності.

 

У день юриста, 8 жовтня, в Рівненській обласній бібліотеці для молоді було проведено масштабний захід – відкриту зустріч на тему: «Дієві механізми захисту осіб, які потрапили у складні життєві обставини та потерпілих від домашнього насильства». На заході спікерами були адвокат, волонтер БПД Іванна Голуб, директор КЗ «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги» РОР Тетяна Токарчук, працівники центру та волонтери системи БПД. На захід зареєструвалися більше 50 учасників. Після проведення відкритої зустрічі багато учасників виявили бажання більше дізнатися про захист прав людей, які потрапили у важкі життєві обставини або потерпають від домашнього насилля. Багато учасників цікавилися контактами центрів БПД Рівненської області. Правова обізнаність особливо важлива для молоді та дітей, для осіб, які потерпають від домашнього насилля та для осіб, які потрапили у складні життєві обставини.

Було проведено ще один масштабний захід 9 жовтня – зустріч зі здобувачами освіти у Квасилівському професійному ліцеї. Зустріч, присвячену проблемам булінгу та дотриманням прав неповнолітніх, провели у невимушеній обстановці. Слухачі активно дискутували та задавали питання, лектор – волонтер БПД адвокат Іванна Голуб цікаво і доступно розповіла неповнолітнім про їх права, обов’язки та відповідальність. Керівництво закладу подякували волонтерам та запросили до подальшої співпраці.

«Робота волонтера полягає в донесенні інформації  до кожної людини яка потерпає від домашнього насилля, і, звичайно ж, до кожної людини, яка потрапила у складні життєві обставини – про можливості скористатися гарантованою державою безоплатною правовою допомогою. Підвищити поінформованість та освіченість людей щодо захисту своїх прав та обов’язків, щоб кожен знав про свої права та обов’язки та вмів захистити своє порушене право. При цьому волонтерами БПД активно використовуються всі засоби комунікації: ЗМІ, масові заходи,  групові та індивідуальні бесіди тощо. За моєю участю проведено багато заходів у школах та інших навчальних закладах, у бібліотеках та на анонсованих масових заходах на вулицях, під час яких працівники та волонтери БПД мають можливість поспілкуватися з громадянами у невимушеній обстановці», – резюмував Станіслав Голуб.