назад

Із системою БПД Волині співпрацюють 11 волонтерів — відбувся публічний звіт щодо волонтерської діяльності

Напередодні Міжнародного дня волонтера, який щорічно відзначається 5 грудня, у Регіональному центрі з надання БВПД у Волинській області (далі – Регіональний центр) відбувся публічний звіт щодо волонтерської діяльності у сфері надання безоплатної правової допомоги за участі представників ЗМІ та громадськості, а також волонтерів, які активно співпрацюють із центрами з надання БВПД Волині.

Як розповіла учасникам заходу заступник начальника відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру Ірина Кушпетюк, волонтерство або волонтерська діяльність — добровільна безкорислива суспільно корисна діяльність, яка може здійснюватись і окремими людьми, і організаціями.

Волонтерство відіграє важливу роль у суспільно-політичному житті країни. Сьогодні до своєї діяльності волонтерів залучають органи державної влади, місцевого самоврядування, громадські організації тощо. Не залишилася осторонь і система надання безоплатної правової допомоги (далі – БПД). У 2021 році вона розпочала реалізацію в Україні проєкту «Волонтер БПД».

Його мета полягає у залученні громадських активістів, які виявили бажання стати волонтерами у сфері надання БПД, для сприяння центрам у здійсненні своїх функцій.

Аби долучитись до лав волонтерів, охочим довелось заповнити анкету кандидата у волонтери, пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності» та отримати онлайн-сертифікат про успішне проходження курсу. Далі ж на них чекала співбесіда з керівником центру або уповноваженою особою, під час якої з’ясовувалась здатність людини до волонтерської діяльності, пов’язаної з відповідним напрямом співпраці, її мотивація, досвід роботи, освіта та інші відомості. Якщо співбесіда пройшла успішно, між волонтером та центром було укладено договір.

Нині на Волині центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги укладено 11 договорів про провадження волонтерської діяльності у сфері надання безоплатної правової допомоги. Серед волонтерів – вісім  жінок та троє чоловіків. Наймолодшим волонтерам 17 років, найстаршому – 39. Усі вони комунікабельні, сумлінні та відповідальні, володіють високими організаторськими здібностями. Переважно – це студенти юридичних факультетів вищих навчальних закладів, адже останнім часом саме серед молоді волонтерство набуло неабиякої популярності», – прокоментувала Ірина Кушпетюк.

За весь період діяльності усіма волонтерами, з якими укладено відповідні договори, виконано понад сотню завдань. А це – проведення правопросвітницьких заходів, підготовка інформаційних матеріалів для правопросвітницьких заходів, написання авторських публікацій, проходження дистанційних курсів на платформі дистанційного навчання системи БПД тощо.

Волонтери Наталія Кобернюк та Назар Стельмах, які співпрацюють із Регіональним центром та Луцьким місцевим центром поділилися з присутніми враженнями від волонтерської діяльності у сфері надання БПД:

Із поняттям “волонтер” я познайомилася ще в шкільному віці. Його ключовою ознакою для мене стало слово допомога. Це не обов’язково щось масштабне чи грандіозне… Волонтерство – це можливість сьогодні ділитися тими знаннями, які ти отримала. Рада, що стала частиною волонтерського руху та приємно відчувати, що мої дії та знання можуть стати для когось корисними», – зауважила Наталія Кобернюк.

Волонтерство у сфері надання безоплатної правової допомоги є хорошим досвідом в плані здобуття практичних знань і навичок роботи з людьми, адже лише тут можна наживо спостерігати за тим як професійні юристи надають якісну консультацію з різних правових питань», – зазначив Назар Стельмах.

Учасники заходу також дізналися про те, хто може стати волонтером БПД, скільки часу займає волонтерська діяльність та які її переваги.

На завершення найактивніших волонтерів нагороджено подяками Координаційного центру з надання правової допомоги за зразкове здійснення волонтерської діяльності у сфері надання БПД та з нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера.