назад

Волонтери в судах – проєкт у Харкові стартував

У Київському районному суді Харкова, де впроваджується пілотний проєкт «Служба волонтерів у судах», почала працювати перша група волонтерів. Студенти юридичної клініки НЮУ відтепер будуть помічниками в суді.

Для ознайомлення з місцем своєї діяльності вони прийшли з Віктором Янишеном, керівником юридичної клініки. Слід зазначити, що охочих працювати волонтерами серед студентів виявилося набагато більше, ніж планувалося (на 15 запланованих поки що місць – 100 претендентів). Це свідчить про активну громадську позицію студентів і високий рівень їх виховання у виші, зокрема, в юридичній клініці.

Вадим Махніцький, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, вручив кожному волонтеру особистий бейдж із кольоровим фото і зазначенням імені та прізвища. Він також дав візитки з контактами системи БПД і розповів, у яких випадках і з якими питаннями потрібно буде перенаправляти громадян до системи безоплатної правової допомоги, де їх проконсультують, допоможуть скласти необхідні документи.

Керівник апарату Київського суду Наталія Бардіна розповіла, що і як потрібно буде робити. Вона показала розташування кабінетів, залів засідань, назвала питання, з якими найчастіше приходять відвідувачі. Нюанси новоспечені волонтери пізнаватимуть уже на практиці.

Вони зустрічатимуть відвідувачів, з’ясовуватимуть, з яким питанням ті прийшли, і розповідатимуть, що потрібно робити або куди пройти. Не секрет, що людина, переступивши поріг суду, особливо вперше, може розгубитися. Тож волонтери завжди допоможуть зорієнтуватися, підкажуть порядок дій.

Таким чином, волонтери, майбутні юристи, створюватимуть для відвідувачів дружні й психологічно комфортні умови перебування в судовому приміщенні. Для працівників суду це також буде допомога – адже вони не відволікатимуться на надання простої довідкової інформації.

Нагадаємо, що в липні цього року відбулась презентація проєкту «Служба волонтерів у судах» і підписання тристороннього Меморандуму про співробітництво між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Київським районним судом м. Харкова.