назад

Волинь долучилася до проекту відновного правосуддя для неповнолітніх

2 червня 2020 року відбулося перше засідання робочої групи з питань реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» у Волинській області, під час якого було обговорено основні питання співпраці та взаємодії в межах відповідної програми, мета якої – дати дитині шанс на виправлення, ресоціалізувати її та запобігти вчиненню повторних правопорушень, та окреслено подальший алгоритм дій.

Директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Наталія Смолярчук наголосила на тому, що «пілот», який наразі поширюється по всій Україні та на Волині зокрема, з минулого року уже діяв у Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківській областях. Він довів свою ефективність завдяки консолідації зусиль усіх виконавці та партнерів, залучених до співпраці, а це – психологів, громадських організацій, діяльність яких спрямована на ресоціалізацію неповнолітніх, налагодженій комунікації з ювенальними прокурорами. Як результат – підлітки, які вперше вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості та визнали факт його вчинення, а також дали згоду разом із потерпілими для участі у програмі, не потрапили за грати, ба більше – вони переосмислили своє життя, зрозуміли, що вони не наодинці зі своїми проблемами і, що важливо, отримали соціальну підтримку та розуміння. Начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури Волинської області Тетяна Супрунюк акцентувала на ролі прокуратури у реалізації пілотного проекту. А начальник секції ювенальної превенції УПД ГУНП у Волинській області Інна Остапович, своєю чергою, розповіла про актуальну криміногенну ситуацію на Волині, зокрема про участь неповнолітніх у злочинах.

На завершення було укладено меморандуми про взаємодію з питань реалізації пілотного проекту з учасниками робочої групи, діяльність яких спрямована і на розвиток особистості неповнолітніх, їх ресоціалізацію.До слова, «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» впроваджується Міністерством юстиції України, Генеральною прокуратурою України на базі системи з надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Cклад робочої групи:

СМОЛЯРЧУК Наталія Степанівна – директор Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області;
ВАЛЬЧУК Віктор Юрійович – голова громадської організації «Велес+»;
ВОЙТОВИЧ Неоніла Олегівна – психолог-методист Волинського інституту післядипломної освіти;
МАТВІЮК Сергій Нестерович – заступник начальника філії Центру пробації в Волинській області;
ОСТАПОВИЧ Інна Петрівна – начальник секції ювенальної превенції УПД ГУНП у Волинській області;
РАДЧУК Володимир Максимович – заступник директора-начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи Волинського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
САСЮК Світлана Володимирівна – голова громадської організації «Ми вільні»;
СУПРУНЮК Тетяна Анатоліївна – начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури Волинської області.