назад

Впровадження проекту «Барнахус» на Тернопільщині: навчальний тренінг для експертів

«Побудова опитування дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками» – саме з такою темою знайомили учасників тренінгу, які працюватимуть у проекті «Барнахус» на Тернопільщині. Для участі в заході від системи безоплатної правової допомоги делегували адвокатів Катерину Ходюк, Тетяну Середзінську та Яну Оскоріп. Що враховувати при взаємодії з дитиною, які фактори впливають на комунікацію з дитиною, міжнародні стандарти, що застосовуються при допиті дитини, способи формування почуття безпеки у дитини, особливості формулювання запитань – це та багато іншого навчились учасники тренінгу.

Захід відбувся за підтримки Представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Професійні тренери психолог Наталія Пашко та адвокат Людмила Грищенко протягом трьох днів працювали з десятками учасників, які на практиці засвоювали навички роботи в проекті «Барнахус».

Тренінг дуже пізнавальний та цікавий для мене як для адвоката, оскільки я часто працюю з дітьми. Наші тренери є висококваліфікованими фахівцями своєї справи – розповідає Тетяна Середзінська.

До слова, ідея моделі «Барнахус» полягає у міждисциплінарності – для захисту прав дитини разом працюють спеціалісти різних сфер, надаючи необхідну підтримку дитині, що стала свідком або постраждала від насильства.

Ідеться насамперед про психологічну, медичну, соціальну та юридичну підтримку. Щодо ролі системи безоплатної правової допомоги, то адвокати, що надають БПД сприятимуть правосуддю, дружньому до дитини, – створюватимуть максимально нетравматичне середовище, в якому дитина зможе надати повну інформацію, необхідну для розслідування.

Юристи системи співпрацюють з органами слідства, організовують злагоджену співпрацю з метою забезпечення проведення процесуальних дій (допиту, освідування, експертизи) з використанням дружнього до дитини простору Барнахус, також забезпечують надання правової інформації, консультації, інформують про сервіси, доступні в Барнахус, допомагають сконтактувати з іншими установами, організаціями, які не представлені в Барнахус, але потрібні дитині, члену її сім`ї для вирішення проблеми, сприяють у координації з громадськими організаціями, волонтерськими рухами (за необхідності). Вони також можуть здійснювати правопросвітницьку роботу з питань ідентифікації домашнього насильства на ранніх стадіях, методів реагування на такі випадки та способів захисту.