назад

Встановлення фактів, що мають юридичне значення

До Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка Іванна, яка хотіла встановити факт належності трудової книжки в судовому порядку.

У даний час пана Іванна набула право на пенсію, однак при подачі документів для призначення пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області з’ясовано, що у табелях нарахування заробітної плати є помилка в написанні прізвища. Крім того, некоректно заповнена її трудова книжка, у зв’язку з чим їй було відмовлено у прийнятті поданих документів для призначення пенсії. Вказані помилки були допущені при виписці трудової книжки та внесенні відомостей в табелm нарахування заробітної плати сезонним працівникам цукропункту Деребчинського цукрового заводу с. Деребчин Шаргородського району Вінницької області й виправити їх неможливо, оскільки ВАТ “Деребчинський цукровий завод” ліквідовано.

Наказом Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги прийнято рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянці Іванні та призначено адвоката Солоненка Богдана Миколайовича.

Адвокат зустрівся з клієнткою та роз’яснив їй правові наслідки досягнення результату, що бажає клієнт, після обговорення вони узгодили з пані Іванною правову позицію по справі. Згодом Солоненко Б. М. ознайомився з матеріалами даної справи у Шаргородському районному суді.

В ході судового розгляду справи адвокат Солоненко Б.М. зазначив, що згідно пункту 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 “Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення” в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений або знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення. Також адвокат звернув увагу суду на приписи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод якими встановлено, що кожен при вирішенні питання щодо його цивільних прав та обов`язків … має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Завдяки професійним діям адвоката системи безоплатної правової допомоги Солоненка Богдана Миколайовича та зібраним доказам по справі, рішенням Шаргородського районного суду Вінницької області від 26.02.2020 року заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу задоволено та встановлено, що архівна довідка про нарахування заробітної плати та трудова книжка належать одні і тій особі – пані Іванні.