назад

Виховна година – вікторина для учнів Оболонського опорного закладу загальної середньої освіти

Проведення правопросвітницької роботи для учасників навчально-виховного процесу – одне із пріоритетів у роботі фахівців системи БПД Полтавщини.  Такі заходи фахівці проводять як самостійно, так і з партнерами, інформуючи педагогічних працівників, батьків, учнів та студентів про актуальні питання захисту своїх прав.  Так,  днями начальниця Семенівського бюро правової допомоги Тетяна Новобранець провела виховну годину – вікторину для учнів Семенівського НВК №2 на тему: «Права дітей та їх обов’язки».

Тетяна Новобранець ознайомила дітей з їх правами: «Кожна дитина має право на освіту, на здоров’я і належну медичну допомогу, на ім’я та громадянство, має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження і насильства».

Фахівець бюро наголосила, що в Україні, окрім низки конвенцій та протоколів про права дитини, захист їм передбачено і Законом України «Про безоплатну правову допомогу», відповідно до п.2 ч.1 ст.14 якого діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту,  мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Діти приймали активну участь розмові, відповідали на запитання про їх права та обов’язки, грали у ігри, а також відгадували загадки.

Для отримання такої допомоги разом із дитиною до місцевого центру повинен звернутися її законний представник (батьки, опікуни, усиновителі, піклувальники, батьки-вихователі, прийомні батьки).

Наприкінці заходу за свою активність діти отримали пам’ятні подарунки.

Нагадуємо,  що Семенівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою:

смт. Семенівка, вул. Незалежності, 34; тел.: (05341) 91-2-43.  Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00  без перерви.  Субота, неділя — вихідний.