назад

Система безоплатної правової допомоги випустила нові друковані інформаційні матеріали з питань земельних правовідносин.

Упродовж 2021 року було підготовано 5 буклетів на такі теми:

«Цього року до центрів та бюро правової допомоги із земельними питаннями звернулося понад 45 тис. клієнтів. Багато людей звертаються з одними й тими самими правовими питаннями й потребують зрозумілих інструкцій — куди піти, які документи підготувати, щоб їх вирішити. Тож обираючи теми для буклетів, ми орієнтувалися на ці поширені питання і подавали інформацію у формі простого алгоритму дій», — зазначив заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Сергій Ющишин.

Фахівці системи БПД постійно проводять правопросвітницькі заходи на земельну тематику. З початку року організовано понад 5,6 тис. таких заходів, у яких взяли участь майже 57 тис. осіб. Оскільки земельне законодавство для непідготованої людини може видатися досить складною темою, то допомагає інформація в буклетах — з нею можна ознайомитися під час і після заходу, поставити додаткові запитання фахівцям.

Інколи під час проведення правопросвітницького заходу люди розуміють, що у них чи їхніх знайомих є правова проблема з суміжної теми, яку потрібно вирішувати. Тоді вони беруть буклети й на інші теми.

«Ми завжди беремо на правопросвітницькі заходи різні буклети із земельних питань. Люди, що приходять на лекції, беруть їх не лише для себе, а й для сусідів чи родичів, які не змогли прийти на захід. У буклетах вже подана основна інформація, і не потрібно звертатися додатково до системи БПД за загальними роз’ясненнями, а прийти тоді, коли потрібно розібратися з нюансами. Це заощаджує клієнтам час», — розповідає фахівчиня Новоград-Волинського місцевого центру з надання БВПД Юлія Данюк.

Інформаційні матеріали розробив Координаційний центр з надання правової допомоги в межах системного проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України».

Нагадаємо, що у межах циклу інформаційних матеріалів з питань земельних правовідносин також вийшла збірка успішних справ. У ній зібрано 22 правові історії клієнтів, які успішно завершилися завдяки роботі юристів та адвокатів, які співпрацюють з системою БПД.

Крім того, у 2020 році у межах системного проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» вийшла перша частина інформаційних матеріалів з питань земельних правовідносин. Вона складається листівки, плаката та шести буклетів: «Укладання та внесення змін до договору оренди землі», «Припинення та поновлення договору оренди землі», «Як реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки», «Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці», «Земельний податок для фізичних осіб», «Встановлення меж земельної ділянки».

Завантажити ці та інші інформаційні матеріали можна у розділі «Бібліотека».

Довідково.  Система БПД долучена до реалізації проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Завданнями системи БПД для виконання цієї Програми є посилення захисту прав громадян у сфері земельних відносин шляхом надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги та посилення правової спроможності громадян та громад у сфері земельних відносин шляхом покращення правової обізнаності у результаті проведення правопросвітницьких заходів.

Реалізація проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» дасть змогу Україні пом’якшити окремі обмеження на шляху до зростання участі приватного сектору, зокрема малих і середніх підприємств, у сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України.