назад

Взаємодія системи БПД Черкащини з місцевими засобами масової інформації

Засоби масової інформації – це один з найбільш ефективних методів поширення будь-якої інформації. І саме через ЗМІ значна частина українців дізнається про діяльність системи безоплатної правової допомоги та підвищує свою правову культуру.

В Україні діяльність ЗМІ регулюється законами «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію», «Про рекламу», «Про телебачення та радіомовлення» та низкою інших актів законодавства.
З метою здійснення правопросвітницької діяльності та забезпечення поширення серед населення інформації про послуги системи БПД у Черкаській області, Золотоніським, Смілянським, Уманським, Черкаським місцевими центрами з надання БВПД успішно налагоджено співпрацю зі ЗМІ.

У поточному році місцевими центрами проведено 394 заходи зі ЗМІ, з них: 261 публікація розміщена у інтернет-виданнях, 59 публікацій у друкованих виданнях, 58 виступів в ефірі радіомовлення та прийнято участь у 16 прямих телеефірах.

Так, незмінним партнером Золотоніського місцевого центру з надання БВПД є редакція  радіомовлення Чорнобаївського району Черкаської області – «Чорнобаївська хвиля».

Щомісяця в ефірі «Чорнобаївської хвилі» фахівцем бюро правової допомоги здійснюються радіовиступи на правову тематику в рубриці «Твоє право», серед актуальних питань: «Місцеві вибори 2020: що треба знати?», «Право захисників України на БПД», «Відновне правосуддя для неповнолітніх – шанс на нормальне життя», «Як не стати жертвою рейдерів після відкриття ринку землі» та багато іншого.

Налагоджена співпраця з друкованими ЗМІ. Не дивлячись на те, що комунальні друковані видання майже перейшли на комерційні відносини, публікувати матеріали безкоштовно у деяких випадках вбачається неможливим.Золотоніський місцевий центр з надання БВПД це питання вирішив шляхом прийняття Програми  підтримки діяльності системи БПД у місті Золотоноші – місцева влада виділяє кошти на публікацію в пресі матеріалів БПД. Крім того, фінансується розміщення на вулицях міста сіті-лайтів з інформацією системи БПД.

Використання зазначеного виду реклами значно привертає увагу громадян та зацікавлює їх.
Також фахівці Золотоніського місцевого центру та підпорядкованих йому бюро ведуть постійні рубрики: «Варто знати», «Правова допомога», «Юридична консультація», «Бюро правової допомоги  інформує» у таких друкованих  ЗМІ: «Вісник Золотоніщини», «Златокрай», «Віка»,  «Наше Слово», «Світлий шлях».
Смілянський місцевий центр з надання БВПД вже 2 роки співпрацює з радіостанцією «Обрії FM». В ефірі радіостанції тричі на місяць звучить реклама про систему БПД, а саме: інформація про діяльність місцевого центру, його послуги для населення, транслюється тематика: «Стоп булінг!», «Домашнє насильство» та «Оформлення юридичних документів».

Наприклад, Корсунь-Шевченківське бюро правової допомоги Смілянського місцевого центру співпрацює з радіостанцією «На хвилі Корсуня», працівники беруть учать у щомісячній рубриці «Гість в студії», де роз’яснюють актуальні правові питання та зміни у законодавстві.

Щодо друкованої преси, то бюро Смілянського місцевого центру здійснюють активну співпрацю з редакціями: «Шполяночка+», «Понад Тікичем» та «Вісник Городищини».
Уманський місцевий центр з надання БВПД уклав угоди про співпрацю з місцевою телекомпанією «САТУРН-TV» та ТРК «Жасмін». В ефірі телеканалів раз на місяць транслюються різноманітні ролики на правову тематику та здійснюється інтерв’ювання працівників місцевого центру.

Черкаський місцевий центр з надання БВПД на постійній основі співпрацює з «Українським радіо Рось». Працівники центру самостійно та разом зі своїми партнерами беруть участь у прямих радіо ефірах.  Також у зв’язку із запровадженням карантину за допомогою засобів телефонного зв’язку  юристи центру приймають участь у програмі  «Радіодень».
Під час виступів висвітлюються актуальні правові питання: «Як поводитися, якщо через карантин примусово звільняють, виселяють з орендованого житла або немає можливості оплатити кредит чи комуналку», «Домашнє насильство. Як діяти у випадку його прояву», «Протидія та запобігання домашньому насильству», «Позбавлення   батьківських прав і виїзд з дитиною за кордон».

Фахівці Черкаського місцевого центру співпрацюючи з всеукраїнським «24 каналом», беруть  участь у прямих телеефірах, де разом із журналістами обговорюють важливі правові теми. Остання тема, яка висвітлювалася на прохання телеглядачів: «Що робити, якщо не пускають до водойм і вимагають гроші».

Центр налагодив роботу з редакцією газети «Сільські обрії» в якій розміщується друкована та онлайн інформація на різну правову тематику: «Хто може допомогти захистити Ваші права», «Понад 300 агровиробників внесли дані в Аграрний реєстр»; «Як отримати юридичну консультацію», «КРАЇНА МОЇХ ПРАВ»: онлайн- конкурс дитячих малюнків», «Що потрібно знати про поновлення договорів оренди землі».

Масмедіа у XXI ст. притаманний перехід у цифровий формат. Медіа дедалі більше орієнтуються на потреби суспільства, зростання кількості платформ розповсюдження інформації.

Всі місцеві центри Черкащини надають правові коментарі та роз’яснення на сторінках партнерських організацій у мережі «Фейсбук», публікують статті на актуальні правові питання на сторінках вебсайтів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Система безоплатної правової допомоги Черкащини щиро вітає працівників радіо, телебачення та зв’язку із професійним святом!