назад

Як діяти та куди звертатися за допомогою у випадку травмування в громадському транспорті, інформуємо глядачів телеканалу «ATV Суми»

Більшість із нас регулярно користується послугами громадського транспорту. Під час поїздки можуть трапитися різні ситуації, у тому числі й травматичні: наприклад, пасажир може отримати травму під час різкого гальмування, його може защемити дверима, він може поранитися під час аварії тощо. Про те, як отримати компенсацію за травму в громадському транспорті і в кого її вимагати, юрист Регіонального центру Олексій Рибалка розповів глядачам телеканалу «ATV».

«Як тільки ви зайшли до автобуса чи тролейбуса, оплатили проїзд, за вашу безпеку автоматично відповідає перевізник і водій. Якщо ви травмувались під час руху, необхідно одразу викликати поліцію та швидку допомогу. Слід також обмінятися контактами з іншими пасажирами. Саме вони згодом зможуть стати вашими свідками у тому, що травма сталася з вини неуважного водія», – зазначив юрист.

Також Олексій Рибалка розповів, що якщо людина травмувалася з вини водія, він повинен виплатити їй матеріальну компенсацію. Зокрема, відшкодувати витрати на медичні препарати та лікування. Окрім того, можна претендувати і на відшкодування моральної шкоди. Крім того, у разі порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які ними керують, водія зможуть притягнути до кримінальної відповідальності за злочин, передбачений ст. 286 Кримінального кодексу України.

Звертаючись до суду, варто врахувати те, що важливим є виявлення якомога більше фактів надзвичайної ситуації на дорозі. При цьому не буде зайвим самостійно провести додаткове розслідування інциденту. Зараз у багатьох місцях здійснюється відеоспостереження, тому при можливості слід отримати відеозапис події. Можна пошукати свідків ДТП. Наприклад, через соцмережі. Не зайвим буде також пройти з власної ініціативи тест на відсутність алкогольного сп’яніння.

Правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.