назад

Як допомогти жертвам домашнього насильства обговорювали на Івано-Франківщині

У межах щорічної Всесвітньої акції  «16 днів проти насильства» 18 листопада директор Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Михайло Євчук та начальник відділу забезпечення якості правової допомоги  та підвищення кваліфікації її надавачів, адвокат Мирослава Аннюк прийняли участь в роботі круглого столу «Майбутнє без насильства: проблеми та перспективи».

Захід організувала юридична клініка «Феміда» Прикарпатського факультету (м. Івано-Франківськ) Національної академії внутрішніх справ. Він проходив на онлайн платформі Zoom-Meeting.

«Особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі мають право на отримання безоплатної правової допомоги. З початку 2020 року до системи безоплатної правової допомоги Прикарпаття за правовою допомогою звернулося 38 осіб, постраждалих від домашнього насильства», – зазначив на конференції директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Михайло Євчук.

Мирослава Аннюк, начальник відділу забезпечення якості правової допомоги  та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру з надання БВПД в області, адвокат, у своєму виступі зауважила, що особи, які потерпають від домашнього насильства в першу чергу потребують фахової юридичної допомоги та психологічної підтримки. Дієвим механізмом захисту стають видача обмежувального та заборонного приписів.

У ході дискусії учасники обговорили питання винесення термінового заборонного припису працівниками поліції, необхідність психологічного супроводу осіб, які потерпіли від домашнього насильства. Учасники круглого столу підняли також питання доказування при різних видах насильства. Як вбачається з практики такий різновид домашнього насильства як фізичне насильство є в якійсь мірі легше доказуваним, ніж, до прикладу психологічне чи економічне насилля.

На зустрічі активну участь також прийняли Наталія Фільварок, начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Івано-Франківської обласної прокуратури, Олексій Лазаренко, Віце-президент Всеукраїнської Фундації «Захист Прав Дітей», Олег Яворський, підполковник поліції, старший інспектор з особливих доручень Управління дотримання прав людини (з дислокацією в Івано-Франківській області), Андрій Бойчук, старший інспектор ВДОП Управління превентивної діяльності ГУНП в ІФ області, капітан поліції, Людмила Непийвода, Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області, Світлана Демʼянчук, Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області; Оксана Устимчук, начальник філії Державної установи «Центр пробації» в області.