назад

Як молоді м. Сум отримати правову допомогу в умовах карантину: онлайн-семінар в межах фестивалю Docudays UA

У межах XVIІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Сумській області відбувся онлайн-захід для молоді «Sumy ТІН СПІРІТ туса». Представники студентського самоврядування, громадських організацій та установ обговорили актуальне на сьогодні питання: в якому форматі та які соціально спрямовані послуги можна отримати в умовах карантину в Сумах.

Карантинне сьогодення докорінно змінило не лише звичний розпорядок життя людей, а й формат отримання ряду послуг. Те, що раніше було доступним, зараз стало частковим або має обмежений характер. Дистанційна робота закладів соціального спрямування, змінений характер надання та отримання послуг, обмежений доступ до раніше відкритих центрів для молоді – такі умови наразі диктують сучасні реалії. Разом з тим потреба в різних видах допомоги, зокрема для молоді, залишається актуальною. Так, фахівчиня Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Омельченко зазначила, що навіть в період пандемії роботу центрів та бюро правової допомоги неможливо поставити на паузу, адже громадяни потребують правового захисту та консультацій. Тож ті онлайн-сервіси, які система БПД мала ще до карантинних обмежень, повністю виправдали свої необхідність, і саме ними значною мірою стали послуговуватися клієнти центрів та бюро. Фахівчиня зазначила, що молодь може отримати юридичні консультації та роз’яснення не виходячи з дому, у зручний час та незалежно від місця свого перебування в телефонному режимі за єдиним номером системи БПД 0 800 213 103.

«Ми маємо низку зручних онлайн-сервісів, які в період карантинних обмежень спрощують доступ до правової допомоги та отримання консультацій. До того ж молодь – це та категорія наших клієнтів, для яких розібратися в наших додатках або ж знайти нас у різних соціальних мережах не буде проблемним питанням. Facebook, Instagram, Telegram чи телефонний звязок – кожен може обрати для себе зручний та доступний спосіб комунікації з нашими юристами», – зазначила Олена Омельченко.

Крім того, під час онлайн-заходу молоді презентували мобільний додаток «Безоплатна правова допомога» та його переваги.

Також одним із зручних способів отримання юридичної інформації є платформа «WikiLegalAid», де можна знайти правові консультації, а також зразки документів й ознайомитися із судовою практикою. Тож, навіть в умовах карантинних обмежень існують різні варіанти отримання безоплатної правової допомоги та юридичних консультацій і роз’яснень.

Також під час онлайн-семінару представник громадської організації «Позиція молоді» Сергій Солодовніков акцентував увагу на особливості отримання соціальних послуг у м. Суми, активному залученню молоді до реалізації соціально важливих проєктів.

А керівник відділення «Клініка дружня до молоді» Владлена Концевич розповіла про низку послуг, які може отримати молодь навіть в умовах карантину.

Координаторка Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Сумській області Юлія Тарасенко-Баландіна підсумувала, що в м. Суми молодь може отримати якісні соціальні, медичні, юридичні та інші види необхідних послуг, а подібні заходи сприяють широкому інформуванню про діяльність та сервіси різних установ та організацій.