назад

Як на Буковині готуються запускати програму відновного правосуддя для неповнолітніх?

Про це, а також загалом про роботу системи безоплатної правової допомоги, як її можна отримати у Чернівецькій області, мовилося під час прямого ефіру на буковинському «Радіо 10» у програмі «Суть речей».

Аркадій Мунтяну – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області розповів слухачам про те, як можна отримати правову допомогу та куди звертатися. А ще – повідав про роботу єдиного в Україні цілодобового контакт-центру системи безоплатної правової допомоги. Адвокат Інна Глинська ознайомила слухацьку аудиторію з успішними справами адвокатів, які співпрацюють з системою БПД, а також розповіла про виконання вимог карантину: що є обов’язковим, за що буде покарання та які стягнення за недотримання цих вимог.

Йшлося і про програму відновного правосуддя неповнолітніх, яка відтепер діє по всій Україні. «Нині на Буковині тривають підготовчі роботи до запуску цього  проєкту.  Це пов’язано з тим, що в процес залучаються адвокати-медіатори. Тобто ті, хто проводить переговори між сторонами, залучаються психологи, служби у справах неповнолітніх. Наразі ідуть організаційні моменти, як тільки система буде готова до цього, далі вже питання слідчих, питання прокурорів, які будуть визначати можливість у тому, чи іншому випадку проводити таку медіацію з цими дітьми, які порушили закон», – каже Аркадій Мунтяну.

Послухати ввесь ефір можна ТУТ: https://www.facebook.com/radio10.ua/videos/1127957967567329/