назад

Як не потрапити у рабство вирушаючи за кордон розповідали під час акції інформування у Полтаві

1949 року на 4-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

У  Міжнародний день боротьби за скасування рабства у Полтаві у ТРЦ «Київ» провели акцію інформування, де інформували  мешканців міста як не стати жертвою шахрав та не потрапити у рабство.

Участь у акції, яка організована БО «Світло Надії» взяли начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва  Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко   та начальник відділу правопросвітництва та  надання безоплатної правової допомоги Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Ночовний.

Через пандемію Ковід-19 і, як наслідок, масове безробіття, потрапити в тенета работоргівлі досить легко.

Як показує практика у переважній більшості злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування. У багатьох випадках особа дізнається про дійсні «умови договору» лише після своєї появи в місці призначення, вже тоді, коли в неї відбирають паспорт, вдаються до фізичного та психічного насильства щодо неї, вимагають відробити гроші, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних квитків.

Для того, щоб уникнути негативних наслідків у майбутньому та не потрапити в рабство юристи системи безоплатної правової допомоги Полтавщини  наголошували на дотриманні  наступних порад.

Насамперед нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, які засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас. Повідомте своїм рідним, друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого закордонного паспорту і контракту.

Перед від’їздом за кордон з’ясуйте номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої Ви виїжджаєте. Якщо Ви опинилися у скрутній ситуації, залишилися без паспорту або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників посольств своєї країни. Також Ви можете скористатися  послугами неурядових організацій та служб, які активно працюють в зарубіжних країнах, надаючи допомогу особам, які опинились у складному становищі.

Важливо  пам’ятати, що термін перебування на території іноземної держави зазначений у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливлює Ваш наступний виїзд за кордон.

І наостанок не забувайте, що знання хоча б елементарне іноземної  мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Отже, для того, щоб уникнути такого негативного явища як торгівля  людьми потрібно бути досить обачними у виборі кола свого спілкування, роботодавців та знати як захиститися у випадках потрапляння у неприємну ситуацію

 «Кожна людина знає телефон Національної поліції України 102. Там завжди пояснять, куди можна звертатися надалі. Навіть якщо потрібно, є відділ, який займається торгівлею людьми, він приїде і забере, якщо назвуть місце, де людина знаходиться. Є ще телефон гарячої лінії національної України 527.» – повідомляє   психолог БО «Світло Надії», консультант з питань протидії торгівлі людьми Людмила Дерев’янко.

За словами юриста Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрія Ночовного  для отримання консультацій і роз’яснень ви можете звернутися безпосередньо до нашого місцевого центру або зателефонувати на телефон безкоштовної гарячої лінії 0-800-213-103. З даними питаннями люди звертаються до нас, зазвичай, в тій ситуації, коли це трапилось. Невелика частина громадян звертається, щоб дізнатися, як запобігти цьому

Захід проведено у рамках програми Представництва IOM Ukraine з протидії торгівлі людьми, за фінансування Mіністерства закордонних справ Королівства Норвегія та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна