назад

Як покращити взаємодію системи БПД з органами місцевого самоврядування: обмін кращими практиками на Закарпатті

“Взаємодія системи БПД з органами місцевого самоврядування, партнерськими організаціями та установами. – Досвід та можливості” – семінар під такою назвою  відбувся в Ужгородській районній раді за організації Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області та місцевих центрів.
У заході взяли участь Василь Попадинець, директор Регіонального центру, Михайло Давиденко – керівник Ужгородського, Аліса Богдан – Хустського та Костянтин Молнар -Мукачівського місцевих центрів, а також директори місцевих центрів: Запорізького – Ольга Бородіна, Охтирського – Тамара Козир, Кременецького – Валентина Вербицька, Червоноградського – Наталка Костишин та Роздільнянського – Тетяна Кулішова, які перебувають на Закарпатті з метою обміну досвідом,
Серед запрошених – представники органів місцевої влади, ОТГ, депутати та партнерських організацій: голова Ужгородської районної ради Юрій Фрінцко, перший заступник голови Ужгородської РДА Христина Мацко, керуючий справами Ужгородської міської ради Ігор Фартушок, депутат Ужгородської районної ради Василь Ільницький, начальник відділу Холмківської ТГ Сергій Андроненко, директор Ужгородської районної філії ЗОЦЗ Юрій Лукач, радниця з питань ВПО Анжела Бабкіна, керівник ГО “Веста” Інна Сабодаш, начальник відділу соцзахисту населення Баранинської сільради Андріана Зизич, фахівець Національної служби посередництва і примирення в Закарпатській області Ольга Валовар та ін.
Керівник Регіонального центру з надання БВПД В.Попадинець провів для учасників семінару презентацію основних напрямків діяльності системи БПД на Закарпатті, детально розповів про здобутки та пріоритети в роботі центрів та бюро. Зокрема, зазначив, що з початку 2021 року Регіональним центром видано 2281 доручення адвокатам, а в захисті у кримінальних провадженнях правозахисникам вдалося добитися 17 виправдувальних вироків. До місцевих центрів цьогоріч надійшло10 897 звернень громадян.
В.Попадинець поінформував присутніх про хід реалізації пілотного проєкту системи БПД на Закарпатті “Програма відновлення для неповнолітніх, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення”. У межах заходу була обговорена можливість участі партнерських організацій та органів місцевого самоврядування в даному проєкті. Зокрема, що стосується проведення заходів з ресоціалізації неповнолітніх.
Керівник також ознайомив присутніх із проєктами системи БПД “Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство”, “Волонтер БПД”.
В.Попадинець наголосив, що нині надзвичайно актуальним є налагодження ефективної комунікації з органами місцевого самоврядування, новоствореними ОТГ та громадами, що в кінцевому результати посилить правову спроможність територіальних громад та правову обізнаність громадян. Не менш важливою є і взаємодія зі ЗМІ, громадськими організаціями та партнерськими структурами.
Михайло Давиденко ознайомив учасників семінару із роботою Ужгородського місцевого центру, розповів про особливості надання БПД на Ужгородщині та на Закарпатті, а також про власний досвід налагодження партнерських стосунків та ефективної комунікації із представниками влади, громадських організацій та державних структур.
Керівники місцевих центрів, які приїхали на Закарпаття у межах обміну досвідом у системі БПД, поділилися своїм досвідом налагодження партнерства та розповіли про кращі практики комунікації центрів та бюро правової допомоги з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та державними установами.