назад

Як працівники центрів з надання БВПД Київщини захищають права дітей

У сучасному світі ми прагнемо до суспільства успішних, розумних, освічених людей, щоб стати таким суспільством — необхідно виховувати наших дітей та молодь, адже все починається з них —  з маленьких громадян, які мають крокувати в ногу з сучасністю і  знати свої права.

Саме тому працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Київщини значну увагу приділяють саме дитячій та підлітковій  аудиторії, оскільки ми живемо у час глобальних суспільних змін, глибокого осмислення життя, яке починається саме у дитячо-підлітковому віці.

Для здійснення захисту прав дітей працівниками центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Київщини розроблено безліч інтерактивних лекцій на різну тематику, дітям запропоновані інтелектуальні ігри та квести, підготовані та відзняті в студії телеканалу “Крокус” тематичні відеоролики про булінг та разом із запрошеним гостем, психологом, відеоролик про Кібербулінг. Кожен із цих заходів чи ігор — спрямовані виключно для ознайомлення дітей зі своїми правами та для того, що б навчити дітей вміти захистити себе в будь-якій ситуації. Деякі теми, які стосуються школярів,  обговорювались не лише з дітьми, але і з їх батьками, такі як булінг, кібербулінг, податкова знижка на навчання дітей, насильство в сім’ї.

Що стосується лекцій, працівники наших центрів розповідають дітям впродовж декількох років про дискримінацію,  їх Конституційні права та права відповідно до Конвенції ООН про права дитини, булінг та кібербулінг,  про гендерну рівність у суспільстві. Майже на кожному правопросвітницькому заході дітям демонструють сучасні відеоролики, де відомі люди закликають припинити  булінг, розповідають про власний пережитий досвід та шлях, через який їм довелось пройти аби не зламатись від натиску однолітків. Зазвичай, правопросвітницькі заходи, які проводять працівники центрів — викликають надзвичайну цікавість у дітей, оскільки на таких заходах вони мають  можливість поділитись  своїм  баченням сучасних проблем та висловити свої думки щодо шляхів  їх подолання.

Також, для  шкіл та університетів міста та передмістя відбувається  правопросвітництво через настільну гру “Важниця. Правова”. Замість традиційних лекцій ми запропонували  зіграти в першу в Україні настільну гру, яка дає корисні підказки з українського законодавства. Настільна гра «Важниця правова» містить більш ніж 200 питань з різних галузей права: конституційне,  адміністративне,  цивільне, сімейне, трудове, кримінальне право та дозволяє опрацювати близько 50 життєвих ситуацій, зорієнтуватись в яких допомагають правові знання. Така форма навчання не тільки вдало поєднує освітню, виховну та розвиваючу функції, але й моделює різноманітні життєві ситуації, які спільно вирішуються під час гри. Учні мають можливість виконати завдання, які навчають, як діяти у разі, приміром, коли вас затопили сусіди, зупинила поліція, ви придбали неякісний товар, комусь із близьких необхідно завірити документ, а вони не знають хто це повинен робити або ж просто знайомляться з новими словами, приміром, як імпічмент, референдум та інші. Ознайомлює гра і зі змістом правничих професій. Різні за характером та рівнем складності завдання завжди цікаві і дорослим, і підліткам, то ж грати в цю гру полюбляють і студенти.  Зазвичай, учасники діляться на 4 команди  та з неабиякою зацікавленістю виконують завдання різної складності, таку гру проводить та контролює працівник системи БПД, звісно ж він і роз’яснює гравцям усю нову інформацію і намагається донести до дітей все на їх мові – просто та цікаво, щоб запам’яталось надовго, а зі студентами зазвичай така гра довша, оскільки багато часу займає обговорення матеріалу в процесі гри. Учасники активно приймають участь та водночас за допомогою гри підвищують рівень обізнаності у правових питаннях. Як показала практика- проведення таких заходів має неабиякий успіх!

Працівниками Білоцерківського місцевого центру розроблений інтелектуально-розважальний квест на тему “Права дітей”. Даний квест дає можливість дітям  меншого віку пізнавати свої права, які їм гарантовані Конвенцією ООН про права дитини — активно проводячи час з друзями на свіжому повітрі. Даний квест зазвичай проводиться на території дендропарку “Олександрія” під пильним наглядом працівників Центру. В даному квесті можна знайти ребуси та кросворди  правового характеру, зустріти героїв відомих казок та визначити які права  були порушені щодо цих героїв, вивчити статті Конвенції ООН за допомогою завдань та в кінці квесту перевірити свої вже набуті знання. Після завершення квесту діти завжди отримують  нові знання та піднесений настрій.

Також, у період карантину Білоцерківський місцевий центр приймає участь у ініціативі “Знаю!Вмію!Розумію!”.

Окрім того, для здійснення захисту прав дітей Вишневський МЦ приймає участь у засіданнях Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при виконавчому комітеті Вишневої міської ради.

 

Отримати юридичну консультацiю або роз’яснення з правових питань можна:

– за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103;

– у месенджерi Фейсбук-сторiнки – https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/;

– у приватному чатi системи БПД у Телеграм – http://legalaid.gov.ua/telegram.html.