назад

Як протидіяти булінгу: інформуємо мешканців краю

Зважаючи на зростаючу статистику випадків булінгу у шкільному середовищі, на початку нового навчального року, фахівці системи БПД розпочали інформаційну кампанію з протидії булінгу.

Булінг (цькування) – це дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій.

Відповідно до дослідження ЮНІСЕФ:

67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу;

24% дітей стали жертвами булінгу;

48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу;

44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе;

більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти.

3 вересня директор Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Костянтин Молнар та заступник начальник відділу правопросвітництва та надання БПД Ірина Томишинець провели правопросвітницький захід на тему: «Запобігання та протидія булінгу в навчальних закладах» для учнів Бистрицької ЗОШ І-ІІ ст. Фахівці розповіли дітям про поняття, види, ознаки булінгу, як захистити свої права жертві шкільного цькування  та про відповідальність осіб, які його вчинять. Працівники центру нагадали учасникам заходу і про те, як можна отримати безоплатну правову допомогу та які категорії громадян мають право на БВПД.

Під час заходу діти виконували практичні завдання, де мали можливість висловити свою думку щодо тих чи інших булінгових ситуацій та визначити, який саме вид цькування описується у завданні. Також школярі переглянули навчальний ролик та висловлювали своє розуміння ситуації та вихід із неї.

 

2 вересня фахівчиня Воловецького бюро правової допомоги Наталія Мадяр провела захід для працівників Воловецької бібліотеки для дорослих, а саме: завідуючою Надією Роман, бібліографом Світланою Мадяр та відвідувачів. Упродовж заходу було обговорено питання відповідальності за вчинення булінгу.

Н.Мадяр ознайомила присутніх з положеннями статті 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою визначено, що адміністративна відповідальність встановлюється за булінг (цькування) учасника освітнього процесу, який являє собою діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Які види покарань за булінг передбачено статтею 173-4:

  • штрафи від 850 до 3400 грн.;
  • громадські роботи від 20 до 60 год.;
  • виправні роботи до 1 місяця.

Якщо ви потребуєте правової допомоги, звертайтесь до фахівців найближчих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, або телефонуйте за єдиним номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).

Також ви можете скористатись мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE -у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html -у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/ -через форму зворотного зв’язку на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/…/onlajn-yurydychna…/