назад

Як протидіяти домашньому насильству говорили із вихователями дошкільного навчального закладу на Сумщині

У Сумах відбувся тренінг, присвячений протидії та запобіганню домашньому насильству для працівників дошкільного навчального закладу № 3 «Калинка», який провели юрист Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Регіонального спільно із представниками партнерської громадської організації «Калинове гроно».

Мета тренінгу – підвищити обізнаність учасників заходу в питаннях протидії та запобіганню домашньому насиллю, посилити обізнаність учасників щодо ідентифікації випадків домашнього насильства в ході здійснення їх професійної діяльності.

Тренінг складався із двох основних частин, під час яких учасники розглядали такі питання:

  • що таке домашнє насильство;
  • які його види, форми та масштаби впливу;
  • особливості юридичної відповідальності за вчинення домашнього насильства;
  • застосування термінового та обмежувального заборонних приписів, а також інших спеціальних заходів протидії домашньому насильству в інтересах постраждалої особи;
  • взаємодія суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству.

Особливу увагу Ігор Шпак, юрист Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області, приділив ознакам насильства та індикаторам за якими можна розпізнати жертву, яку допомогу надати та куди звертатися в разі виявлення факту домашнього насильства.

«Як не прикро визнавати, але домашнє насилля доволі часте питання, із яким звертаються до системи безоплатної правової допомоги. В основному серед постраждалих від домашнього насилля – це жінки, люди похилого віку та діти, але й зустрічаються випадки звернень чоловіків. При консультуванні для нас, як для юристів, важливо не тільки надати правову допомогу, а ще деяким чином психологічно підтримати та перенаправити до відповідних органів»,- роз’яснив юрист Регіонального центру.

Фахівцем безплатної правової допомоги також були висвітлені законодавчі основи протидії домашньому насильству, можливостей захисту жертв і отримання допомоги у системі безоплатної вторинної правової допомоги.

«На вихователів покладена величезна відповідальність, адже саме вони працюють з дітками та їх батьками і мають на них прямий вплив. Саме вихователь має всі можливості розпізнати небезпеку в родині, та запобігти тяжким наслідкам насильства»,- акцентувала проєктна менеджерка  ГО «Калинове гроно» Марія Шеремет.

Учасники вели активне обговорення кожного питання в заявленій тематиці тренінгу, працювали в групах, аналізували ситуації, ділилися власними враженнями, емоціями та ефективно комунікували ,як один із одним так і з тренерами заходу.

Присутнім надали буклети з інформацію куди можна звернутися у разі потреби правової допомоги із протидії та запобіганню домашньому насиллю. А також повідомили, що є змога звернутися за консультацією на єдиний контакт-центр безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103.