назад

Як самоорганізуватися для відстоювання своїх прав – обговорення на Хмельниччині

Онлайн-засідання кіноклубу DocudausUA «Право в об’єктиві» відбулося на Хмельниччині. Цього разу учасники заходу говорили про право людей на самоорганізацію для відстоювання своїх інтересів і поліпшення життя. Традиційно участь в обговоренні, яке організувала Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека, взяли професійні юристи – представники системи безоплатної правової допомоги.

Чергове засідання кіноклубу в форматі Zoom-конференції відбулося 20 серпня. Тема заходу – люди, які прагнуть кращого життя і докладають для цього усіх зусиль. Учасники засідання, а їх було майже три десятки осіб з усієї області, спершу переглянули документальний фільм із фондів колекції Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudaus UA – стрічку «Нові герої» режисера Романа Бондарчука.

«Фільм складається з трьох розповідей-портретів наших сучасників. У кожного з них своя історія, проте є й спільне — організація бізнесу, об’єднання громади у захисті комунальної власності, а також їхніх прав та інтересів. Ці три розповіді про подолання труднощів, зусилля, які потрібно докласти аби не ламатися під тиском обставин», – зазначила завідувачка сектору регіональної та правової інформації ХОУНБ Зоя Філіпенко.

До активного обговорення фільму після перегляду долучилися фахівчині центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Хмельниччини.

Юристка регіонального центру Ольга Чорна, зокрема, пояснила учасникам засідання порядок створення ОСББ, розповіла про перешкоди й труднощі, з якими можуть стикнутися охочі створити таке об’єднання, наголосила на важливих нюансах.

«Рішення про створення ОСББ приймається під час установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку. Скликати їх – дуже кропіткий процес, оскільки не завжди відомо, хто є власниками певних квартир. А повідомлення про скликання зборів направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом)», – зауважила Ольга Чорна.

На завершення засідання учасники спробували сформулювати загальний меседж, який би об’єднав усі теми й питання, порушені упродовж обговорення.