назад

Як система БПД Луганщини працює онлайн: Міловський місцевий центр

Карантин не збив працівників системи БПД з пантелику. Вони швидко опанували онлайн-інструменти і активно проводять заходи, зокрема, для школярів. Це і окремі заходи, ініційовані та проведені працівниками місцевих центрів або бюро, і підключення до спілкування, що проводиться школами з учнями та батьками. Сьогодні – про те, як це відбувається в Луганській області, зокрема, у Міловському місцевому центрі та його бюро.

Для учнів навчальних закладів Міловського та Марківського районів Оксана Чумак – юрист Міловського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги тільки протягом двох тижнів провела 9 правопросвітницьких онлайн-заходів з різних тем:

  • «Організація навчань дистанційно. Можливості учнів в умовах карантину» – для учнів 10 класу Ліснополянської ЗОШ;
  • «Особливості вступу до ВНЗ під час карантину» для учнів 9–11 класів цієї ж школи;
  • «Організація навчань дистанційно. Можливості учнів в умовах карантину»– учням Сичанської ЗОШ;
  • «Доступ до правового захисту в умовах карантину» – педагогічному колективу Ліснополянської ЗОШ;
  • «Виховання відповідальності за екологічну безпеку» – п’ятикласникам Міловської ЗОШ;
  • «Цінності сім’ї, шлюб, цінність материнства» – учням 9–11 класів Ліснополянської ЗОШ;
  • Про цінність материнства до Дня матері – учням 8–10 класів Сичанської ЗОШ;
  • «До дня європейської інтеграції: Україна – правова європейська держава» – учням 5–6 кл. Ліснополянської та Міловської ЗОШ.

Загалом була охоплена аудиторія близько ста учнів і вчителів.

Наразі Оксана Чумак розробляє інтерактивну правову презентацію у вигляді гри для дошкільнят під назвою «Подорож Україною разом із Фемідою».

Про можливості дистанційного надання безоплатної правової допомоги під час карантину учням 8 класу Широківської школи розповіла Юлія Какапіч – головний спеціаліст Станично-Луганського бюро.До сеансу відеозв’язку на тему завершення навчального року, що проводився Біловодською школою з батьками учнів, долучився юрист Міловського місцевого центру безоплатної правової допомоги Юрій Водолазський. Він розповів, хто має право на  отримання безоплатної правової допомоги і що в умовах в умовах карантину її також можна отримати, тільки дистанційно.