назад

Як успадкувати земельну ділянку

Як оформити право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом та заповітом? Про це жителям гірського селища Путила розповідала фахівчиня бюро правової допомоги Тетяна Луканюк.

Зокрема, юристка акцентувала увагу людей на тому, що в шестимісячний термін із дня смерті спадкодавця спадкоємцям необхідно звернутись до нотаріуса та подати заяву про прийняття спадщини. Після завершення шестимісячного строку до цього ж нотаріуса треба звернутися із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину.

За наявності всіх необхідних документів, які підтверджують право власності спадкодавця на земельну ділянку (державний акт на право власності на земельну ділянку, довідка про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та витяг з державного земельного кадастру на земельну ділянку, які видають відділи Держгеокадастру) нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину, а також реєструє право власності спадкоємця у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. З цього моменту особа є повноправним власником успадкованої земельної ділянки.

На завершення зустрічі її учасники задавали питання, а також отримали буклети про безоплатну правову допомогу.